Yükselme Ligi Başlıyor

07 Mart 2016 yazar: Serkan Levent
Yükselme Ligi Başlıyor
League of Legends
0

Yeni formatıyla daha fazla takıma ve oyuncuya Şampiyonluk Ligi şansı tanıyan Yükselme Ligi önümüzdeki hafta başlıyor!

Yükselme Ligi’nin yeni formatında takımlar 15 Mart – 30 Mart tarihleri arasında 4 turnuvadan oluşan turnuva serisinde mücadele edecek. Her turnuvada ilk 16’ya giren takımlar elde ettikleri sıraya göre puan kazanacak ve 4 turnuva sonucunda en yüksek puanı toplayan 5 takım, halihazırda Yükselme Ligi’ne katılmaya hak kazanan Atlas, CREW ve Imperial’a (MeetYourMakers) katılacak. Bu 8 takım da Şampiyonluk Ligi’ne yükselme mücadelesi verecek.

Dereceli sıralarda en az Platin 5 aşamasında bulunan tüm oyuncular Yükselme Ligi’ne katılabilecek. Yani Yükselme Ligi için takımınızı kurarken dikkat etmeniz gereken tek kural bu.

Yükselme Ligi’yle birlikte yeni bir turnuva sistemi olan Battlegrounds’u da tanıtıyor olacağız. Yeni bir turnuva aracı olan Battlegrounds’ta maç saatiniz geldiğinde turnuva kodunu alacak, bu kodla maçınıza özel hazırlanmış odaya girerek mücadeleyi oynayacak ve maç bittiğinde otomatikman turnuva sonucunun eşleşme tablosuna işlendiğini göreceksiniz. Tüm turnuvalar Battlegrounds üzerinden yapılacak ve Battlegrounds’a League of Legends hesabınızla giriş yapabileceksiniz.

Battlegrounds ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yükselme Ligi kayıtları bu hafta içerisinde açılıyor. 1. turnuva 15 Mart Salı başlayacak ve tek günde tamamlanamayan turlar olması durumunda turnuvanın ilerleyen aşamaları 16 Mart Çarşamba günü oynanacak.

Yükselme Ligi için düzenlenecek herkese açık turnuvalar 30 Mart günü sona erecek. Açık turnuvalardan gelen 5 takımla Yükselme Ligi’ne katılmaya hak kazanan 3 takımın yer alacağı Yükselme Ligi Finalleri’nde çeyrek final karşılaşmaları Nisan ayında oynanacak. Riot Games Türkiye ofisinde gerçekleşecek olan yarı final ve final aşamaları ise 9-10 Nisan günleri LoL TV’den canlı yayınlanacak.

Bir Cevap Yazın