Yeni Şampiyon Seçimi Bu Hafta Sizlerle

14 Ocak 2016 yazar: Serkan Levent
Yeni Şampiyon Seçimi Bu Hafta Sizlerle
League of Legends
0

Yeni şampiyon seçimi, Normal ve Dereceli Sıralı Seçim’de devreye giriyor! Sistemi önce Türkiye ile Kuzey Amerika’da etkinleştiriyoruz ve haftanın ilerleyen günlerinde diğer bölgelerde de etkinleştirmeye başlanacak.

Yeni şampiyon seçimi, dinamik grupları da beraberinde getiriyor; yani dereceli için de tam takım sıraya girebileceksiniz. Yine de aşama kısıtlamalarının etkin olduğunu hatırlatmakta fayda var. Rekabete dalmaya hazır mısınız? İlk sıralı seçiminizi yapmadan önce şu ipuçlarına göz atmanızda fayda var:

  • Konumunuzu seçin: Gireceğiniz oyun için iki konum (veya eksik konumu doldurmayı) seçin. Seçtiğiniz konumlardan birinin çıkması garanti.
  • Stratejinizi tasarlayın: Yasaklama aşamasına geçmeden önce herkes oynamayı planladığı şampiyonu belirtebiliyor. Son üç seçimi yapacak oyuncu, birer şampiyon yasaklama hakkına sahip oluyor.
  • Artık seçim ve yasaklamaları hazır hâle getirmek mecburi: Şampiyon seçiminin hızlı ilerlemesini sağlamak için artık her seçim ve yasaklamanızı hazır hâle getirmeniz gerekiyor. Eğer getirmezseniz, herkes yeniden konum seçimine dönüyor ve sıradan kaçma cezalarıyla karşı karşıya kalıyorsunuz.

Yeni şampiyon seçimi devreye girdiğinde Takım Kurucu artık aktif olmayacak.

Bir Cevap Yazın