Yeni Nesil Konsollar Ne Kadar Sattı?

09 Aralık 2015 yazar: Serkan Levent
Yeni Nesil Konsollar Ne Kadar Sattı?
Diğer Oyunlardan Haberler
0

2013 yılı içerisinde oyuncuların huzuruna çıkan ve günümüzün en üst düzey oyuncu konsolları olan yeni nesil konsolların satış rakamları, gün yüzüne çıktı.

Oyuncular tarafından en çok tercih edilen bu konsollar PlayStation 4, Xbox One ve Wii U olarak karşımıza çıkıyor. 2015’in sonuna doğru yaklaşmamızla birlikte de bu konsollar için satış rakamları paylaşıldı. Satış rakamları, konsolların çıkış yaptıkları dönemden bu yana gerçekleştirdikleri satışları kapsıyor.

En çok satış gerçekleştiren konsol, tahmin edilmesi pek de zor olmayacağı üzere PlayStation 4 oluyor. İkinci sırada ise yaklaşık 15 milyonluk bir satış aralığıyla Microsoft imzalı Xbox One yer alırken üçüncü sırada da Wii U yer alıyor.

Özellikle 2015 yılı için PlayStation 4, rakip konsollara açık ara bir fark atarken bu farkta konsol için piyasaya sürülen exclusive oyunlar oldukça önemli bir rol oynuyor. Diğer konsollara nazaran daha fazla kampanya politikası izleyen Sony, ayrıca yakın zamanda eski PS2 oyunlarını PS4′te oynayabileceğimizi duyurmasıyla birlikte yine önemli bir projeye imza atmıştı. Bu hamlenin ilerleyen dönemlerde satış rakamlarına olumlu yansıması bekleniyor.

15-12/14/consoles-sales.jpg

Bir Cevap Yazın