Wild Card’ın En İyileri Belli Oldu

02 Eylül 2015 yazar: Serkan Levent
Wild Card’ın En İyileri Belli Oldu
League of Legends
0

Riot Games Türkiye ofisinde, 4 bölgenin şampiyon takımlarının katılımıyla gerçekleşen Wild Card Elemeleri sonuçlandı. Oynanan karşılaşmaların sonucunda Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazanan takım, Uzakdoğu Asya’dan gelen Bangkok Titans oldu.

Peki turnuva boyunca grup aşamasında ve final mücadelesinde en iyi performans gösteren oyuncular kimlerdi? Onları tanıyalım.

ÜST KORİDOR

Yutapon

Yuta “Yutapon” Sugiura

Yutapon bu turnuvada kesinlikle sunucuların favorisiydi. Sürekli heyecan yaratan, üst koridorda oynamasına rağmen takımını taşıyan ve hangi şampiyonu seçersen seçsin şaşırtan hareketler yapmayı başaran oyuncu, attığı baskınlar ve aldığı skorlarla rakiplerinin korkulu rüyası oldu.

DetonatioN FocusMe grup aşamasından çıkamadı ama Yutapon bu turnuvaya damgasını vurdu.

ORMAN

BKT 007x

Chayut “007x” Suebka

Turnuvadaki 4 ormancı arasında en iyi performans 007x’ten geldi. Ormancıların ön plana çıkmadığı Wild Card Elemeleri’nde işini en iyi yapan, istikrarlı performansıyla her maç katkı sağlayan ve özellikle final serisinin ilk maçında çok etkili olan 007x, “yıldız oyuncu” performansı sergilemese de takımının en sağlam taşlarından biriydi.

ORTA KORİDOR

BKT Lloyd

Nuttapong “G4” Menkasikan

Sizlerin oylarıyla finalin de en iyisi seçilen G4 kesinlikle turnuvaya damgasını vuran isimdi. Genç orta koridor oyuncusu hem geniş şampiyon havuzuyla hem de agresif oyunuyla rakiplerin cevap vermekte en çok zorlandığı isim olarak göze çarptı. 10 maçta 6 farklı şampiyonla oynayan G4, takımının galibiyetlerinde büyük rol oynarken Bangkok Titans’ın kaybettiği maçlarda bile adından söz ettirdi.

NİŞANCI

BKT Lloyd

Juckkirsts “Lloyd” Kongubon

Nişancı metası geride kalmış olabilir ama Lloyd’un Lucian ile sergilediği oyun bunun tam tersini söylüyor. Grup aşamasına kötü başlayan Lloyd, IWCI sırasında takımının taşıyıcı gücüyken IWCQ’da bu performansından uzak kalmış gibi görünüyordu. İkinci gün maçlarında ve final serisinde eski gücüne dönen, özellikle Sivir ve Lucian oyunlarıyla rakiplerin canını yakan Taylandlı nişancı kendi pozisyonunun en iyisiydi.

DESTEK

EGym

Bryce “EGym” Paule

Destek oynayarak maça ne kadar etkide bulunabilirsiniz? Bunun cevabını bize veren isim Chiefs’ten EGym oldu. Turnuva boyunca sürekli agresif destek şampiyonları seçen Avustralyalı oyuncu sadece koridor safhasında değil maçın genelinde büyük tehlike yarattı. Savaşları başlatmak ve baskın yapmak için büyük oranda EGym’e güvenen Chiefs, her ne kadar finalde kaybetse de destek oyuncusu turnuvanın en iyileri arasına girmeyi başardı.

Bir Cevap Yazın