Wild Card Turnuvası Sonuçlandı

28 Ağustos 2015 yazar: Serkan Levent
Wild Card Turnuvası Sonuçlandı
League of Legends
0

Wild Card Elemeleri’nde grup aşaması bugün oynanan karşılaşmalarla tamamlandı.

Temsilcimiz Dark Passage günü 2 galibiyetle kapatsa da ikili averaj nedeniyle Bangkok Titans’ın gerisinde kalarak Dünya Şampiyonası şansını kaçırdı.

İlk maçta DetonatioN FocusMe’ye karşı inanılmaz bir geri dönüş gerçekleştiren Dark Passage, Naru’nun çaldığı Baron sonrasında zafere ulaştı ve güne galibiyetle başladı.

İkinci maç Bangkok Titans ile Chiefs arasındaydı. Şu ana kadar turnuvada takım oyununu en iyi sergileyen ekip olarak göze çarpan Chiefs, Tayland temsilcisine fırsat tanımayarak 3. galibiyetini aldı.

Sırada Dark Passage açısından büyük önem taşıyan Bangkok Titans maçı vardı. Bangkok Titans’a karşı ilginç bir kompozisyon kuran temsilcimiz, daha maçın ilk dakikalarında yaptığı hatalarla geriye düştü. Kartopu etkisini muhteşem kullanan Bangkok Titans turnuvanın en farklı galibiyetlerinden birine imza atarak ikili averajda önümüze geçti.

Liderlik isteyen Chiefs, ilk maç BKT’yi mağlup ettikten sonra bu sefer DetonatioN FocusMe’nin karşısındaydı. Takım oyununun inceliklerini bir kere daha Vadi’ye yansıtan ekip, rakibinin Kog’Maw odaklı kompozisyonuna agresiflikle cevap verdi ve galibiyete ulaşarak finale çıkmayı garantiledi.

Chiefs ve Dark Passage, grup aşamasında oynadıkları son maçta karşı karşıya geldi. Dark Passage galibiyet istiyordu ve bu sefer rahat olduğu şampiyonları seçti. Henüz maçın başında 3 skorla öne geçen Elwind’in ardından DP’de tüm oyuncular koridorlarında üstünlük yakaladı. Bir ara altın farkını 14 bine kadar çıkartan Dark Passage turnuvadaki en rahat maçını geçirdi, liderliği garantileyen Chiefs’i mağlup ederek final umutlarını BKT’nin mağlubiyetine bağladı.

DetonatioN FocusMe karşısında zafere ulaşırsa finale yükselecek olan Bangkok Titans, kaybetmesi durumunda DP’ye final kapısını açacaktı. Maça iyi başlayan Uzakdoğu Asya Şampiyonu erken safhada büyük üstünlük yakaladı. Zaman zaman dönüş sinyalleri veren DFM bir ara katliam da yapsa Bangkok Titans elde ettiği üstünlüğü bırakmadı ve mücadeleyi kazanarak Cumartesi oynanacak finalde Chiefs’in rakibi oldu.

Bu sonuçla birlikte Dark Passage ve DetonatioN FocusMe takımları turnuvaya grup aşamasında veda etti ve Dünya Şampiyonası’na katılma şansını gelecek yıla bıraktı.

Wild Card Elemeleri’nde Chiefs eSports Club ve Bangkok Titans arasında oynanacak 5 maçlık final serisi, 28 Ağustos Cumartesi günü 14.00’da başlayacak ve LoL TV ekranlarından canlı yayınlanacak.

Bir Cevap Yazın