Üniversite Ligi Başlıyor!

04 Aralık 2015 yazar: Serkan Levent
Üniversite Ligi Başlıyor!
League of Legends
0

Riot Games Türkiye ve Electronic Sports League (ESL) işbirliği ile Türkiye’de bir ilk gerçekleşiyor, 81 ildeki tüm üniversitelerin katılacağı Üniversite Ligi’nin kayıtları Aralık ayında açılıyor!

2016 Sezonu üniversiteliler için eSpor dolu geçecek. Takımını kurup hem kendini kanıtlamak hem de üniversitenin gücünü göstermek için ipler artık senin elinde. Elektronik spor konusunda ciddi düşünüyor ve 5 aylık maratondan zaferle ayrılabileceğin konusunda kendine güveniyorsan Üniversite Ligi seni bekliyor!

Üniversite Ligi güncel bölge haritası

22 Ocak’ta başlayacak ve 5 ay sürecek Üniversite Ligi, Türkiye’de gerçekleşen ilk resmi üniversiteler arası eSpor ligi olacak. 81 ildeki üniversiteler 4 farklı bölgeye ayrılarak mücadele edeceği Üniversite Ligi Ön Elemeleri’ni geçmeye ve 7 hafta sürecek Bölge Ligi’ne kalmaya çalışacak.

7 haftalık Bölge Ligi’ne katılacak 32 takımın belirlenmesiyle birlikte büyük heyecan başlayacak. 8’er takımlık 4 gruba ayrılan 32 ekip arasında kendi Bölge Ligi’nde ilk 4’e giren takımlar Bölge Finalleri’ne katılmaya hak kazanacak. Son olarak kendi bölgesindeki finallerde zafere ulaşan 4 Bölge Şampiyonu, nihai şampiyonluğunu ilan etmek için Büyük Final’de kozlarını paylaşacak.

Üniversite Ligi için kayıtlar 21 Aralık günü ESL web sitesi üzerinden açılacak ve 17 Ocak gününe kadar devam edecek. Üniversite Ligi’nin büyük finale kadar olan tüm organizasyonu ESL tarafından üstlenecek ve Riot Games’in desteği ile gerçekleşecek. Üniversite Ligi’nin kurallarına ve aklınızdaki soruların cevaplarına ulaşmak için buraya tıklayarak SSS sayfasına gidebilirsiniz.

Üniversite Ligi özet

kaynak: League of Legends

Bir Cevap Yazın