Uluslararası Üniversite Turnuvası Başlıyor

30 Haziran 2015 yazar: Serkan Levent
Uluslararası Üniversite Turnuvası Başlıyor
Tüm Haberler
0

Dünya Şampiyonası, Uluslararası Özel Turnuva, Wild Card Turnuvası derken çeşitli bölgelerden takımların bir araya gelip güçlerini göstereceği yepyeni bir turnuva daha kapıda: Uluslararası Üniversite Turnuvası!

Riot Games tarafından yaz tatili fırsat bilinip, profesyonel değil de amatör gibi oyuncuların da uluslararası arenada kapışabilmesi için bu fikir uygulamaya karar verildi.

Takımlar

İngiltere, Portekiz, Rusya/Bağımsız Devletler Topluluğu ve Kampüsün Sihirdarları programıkapsamında yapılan turnuvalarda Türkiye’nin Üniversite Şampiyonları olan takımlar, işte bu fikir sonucunda karşılaşmaya hazırlanıyor! Bu sezon yapılan üniversite turnuvalarında 1. olan Erciyes, Bilgi ve Uludağ Üniversiteleri, bu turnuvada Türkiye’ye temsil etmek için 4-5 Temmuz’da karşılaşacak. Diğer bölgeler ise yine kendi temsilcilerini kendi kurallarına göre belirleyecek ve gönderecekler.

Turnuva Formatı

Turnuvaya katılmaya hak kazanan takımlar, 14 Temmuz’da grup aşamasında karşılaşacak. Grup aşamasının ardından 1. olan takım 4. ile; 2. olan takım ise 3. ile 3 maç üzerinden seriye çıkacak. Bu serileri kazanan takımlar finale yükselecek ve yine 15 Temmuz’da 3 maç üzerinden mücadele edecek. Türkiye’yi temsil edecek takım, karşılaşmalara Riot Games Türkiye ofisinden katılacak.

Hem 14 hem de 15 Temmuz’daki tüm karşılaşmalar, canlı yayın ve Türkçe anlatımla LoL TV’de olacak!

Ödül

Uluslararası Üniversite Turnuvası’nı kazanan takım, Berlin’de düzenlenecek 2015 Dünya Şampiyonası Finali’ne tüm masrafları Riot Games tarafından karşılanarak misafir olacak! Rekabete katılamayacaklar belki, ancak unutulmayacak bir deneyim yaşayacakları kesin.

 

Bir Cevap Yazın