Uluslararası Üniversite Turnuvası Başlıyor

14 Temmuz 2015 yazar: Serkan Levent
Uluslararası Üniversite Turnuvası Başlıyor
League of Legends
0

Bir süre önce duyurusu yapılan Uluslararası Üniversite Turnuvası farklı ülkelerdeki üniversite takımlarının mücadelesiyle başlıyor!

14-15 Temmuz boyunca kıyasıya rekabetle geçeceğini tahmin ettiğimiz turnuvanın sonunda bir takım, hem üniversitesine zafer getirecek hem de Avrupa’nın en iyisi olduğunu kanıtlayacak. Turnuvanın tamamı, LoL TV’den Türkçe anlatımla ve canlı olarak yayınlanacak.

Turnuva Formatı

Takımlar 14 Temmuz’daki grup aşamasında tek maç üzerinden karşılaşacak. Grup aşamasının ardından birinci olan takım dördüncü ile; ikinci olan takım ise üçüncü ile 15 Temmuz’da 3 maç üzerinden yarı final mücadelesi verecek. Böylece finale yükselen takımlar belli olacak. Türkiye’yi temsil edecek takım, karşılaşmalara Riot Games Türkiye ofisinden katılacak.

Ödül

Avrupa’nın en iyi üniversite League of Legends takımı olduğunu kanıtlayan ekip, Berlin’de düzenlenecek 2015 Dünya Şampiyonası Finali’ne tüm masrafları Riot Games tarafından karşılanarak misafir olacak.

Turnuva Programı

Uluslararası Üniversite Turnuvası 14-15 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek. 14 Temmuz’daki grup aşamasının 6 saate yakın, 3 maç üzerinden oynanacak yarı final ve final karşılaşmalarının ise toplam 9 saate yakın sürmesi muhtemel. Başka bir deyişle, uzun bir maratona hazır olun! Uluslararası turnuva şampiyonu olmak öyle kolay değil…

  • 14 Temmuz Salı – Grup Aşaması Karşılaşmaları 14.30’dan itibaren LoL TV’de
  • 15 Temmuz Çarşamba – Finaller 14.30’dan itibaren LoL TV’de

Katılan Takımlar

Türkiye, İngiltere, Rusya/Bağımsız Devletler Topluğu ve Portekiz’in üniversite şampiyonları arasında yapılan bu turnuvaya kalmaya hak kazanan takımları ve okullarını tanımak için sizi aşağıya alalım:

Türkiye – Kampüsün Sihirdarları Üniversite Turnuvası

Türkiye’de Kampüsün Sihirdarları programı kapsamında Kasım 2014’ten beri toplam 90 üniversite ve 1.000’den fazla takım karşı karşıya geldi. Yapılan bu turnuvaların şampiyonları ise Uluslararası Üniversite Turnuvası’na katılmak için mücadele verdi ve kazanan Uludağ Üniversitesi oldu. İşte o takım:

İngiltere – Ulusal Üniversite eSpor Ligi

Topluluk tarafından yönetilen Ulusal Üniversite eSpor Ligi, 90 üniversiteden 350 kadar takımın katılımıyla gerçekleşiyor. Son sezonu, okulların kapanmasıyla sona eren ligin finalistleri 5 maç üzerinden karşılaşıp Uluslararası Üniversite Turnuvası’na temsilci olarak University of Nottingham’ı gönderdi:

Rusya/Bağımsız Devletler Topluluğu – Üniversite Savaşları

Rusya/Bağımsız Devletler Topluluğu’nun resmi üniversite turnuvası olan Üniversite Savaşları, adından anlaşıldığı üzere çok da sakin geçmiyor olsa gerek. Çok yeni olan bu organizasyona 300 üniversiteden 800 takım katıldı. 3 ay boyunca süren turnuvalar sonucunda ilk 32’ye kalan takımlar tekli elemeli maçların ardından Uluslararası Üniversite Turnuvası için temsilcilerini belirledi: National Aviation University. Tanışmak isterseniz:

Portekiz – E-Üniversite Ligi

Portekiz Üniversite Ligi sahnesinde iki sezon var: çevrimiçi gerçekleşen Kış Sezonu ve çevrimdışı geçen Bahar Sezonu. Yaklaşık 100 takım, çok sayıda elemenin ardından geriye 8 isim kalana kadar kapışıyor. Bu son 8 de çevrimdışı finallerde kozlarını paylaşıyor. Tüm bu rekabetin ardından ise karşımıza İSEP Üniversitesi kalıyor:

Bir Cevap Yazın