Türkiye Büyük Finali’ne Hazır mısınız?

05 Ağustos 2015 yazar: Serkan Levent
Türkiye Büyük Finali’ne Hazır mısınız?
League of Legends
0

8 Ağustos  Cumartesi günü Ülker Sports Arena’da gerçekleşecek Türkiye Büyük Finali’ne yalnızca 5 gün kaldı. Peki, Türkiye’nin en büyük eSpor etkinliğine hazır mısınız? Riot Games Türkiye ekibi tarafından organizasyon hakkında akıllardaki birçok soru işaretinin giderilmesini sağlayacak bir rehber hazırlandı. İşte organizasyon hakkında merak ettikleriniz ve yapmanız gerekenler;

Öncelikle, biletlerini etkinlik öncesinde bastırabileceğini hatırlatarak başlayalım. Biletix perakende satış noktalarının adreslerini bu bağlantıdan öğrenebilirsin. Bölge ve şehir seçeneklerini doğru bir şekilde seçerek, biletini referans numarasıyla teslim alabileceğin tüm adresleri bu şekilde bulabilirsin. Biletix’in “Biletim Cepte” uygulaması bu etkinlikte geçerli olmayacak. Bu nedenle, etkinliğe katılabilmen için biletin mutlaka basılmış olmalı.

Ülker Sports Arena’ya nasıl gideceğini bilmiyorsan, ulaşım bilgilerine ve daha pek çok sorunun cevabına bu yazının sonundaki Sıkça Sorulan Sorular bölümünden ulaşabilirsin. Bu bölümde etkinlik mekânına ulaşmak için kullanabileceğin araçları listeledik. Eğer arabayla gelmek istersen, Ülker Sports Arena’nın ücretli otoparkını kullanabilirsin.

Türkiye Büyük Finali için Ülker Sports Arena’nın Doğu, Batı ve Saha İçi giriş kapıları 11.00’da açılacak. Kapılara yönelmeden önce biletine dikkatlice bak, çünkü üzerinde hangi giriş kapısının ismi yazıyorsa etkinliğe oradan giriş yapman gerekecek. İçeride hediye kazanabileceğin birçok aktivite olacağından, erken gelmeni de tavsiye ederiz.

Biletini etkinlik boyunca (hatta etkinlik sonrasında da) saklamayı unutma; saha içi biletine sahipsen 840 RP’lik, tribün biletine sahipsen 400 RP’lik ödül için biletine ihtiyacın olacak. Ayrıca etkinliğe katılan oyuncular biletlerinde yer alan barkodu kullanarak, kategorisine göre Türkiye Sunucusu’nda geçerli RP hediyesinin yanı sıra, hem Karanlık Güç Jayce kostümü hem de Delikanlı Taraftar Gragas kostümü hediyelerinin sahibi olacak. 12 Ağustos gününden itibaren aktif olacak www.bit.ly/biletbarkod sayfası üzerinden, hem RP hem de kostüm hediyelerini hesabına yükleyebilirsin. Bu sayfada işlemi nasıl gerçekleştireceğin ayrıntılı olarak yer alacak.

NASIL GELİRİM?

Kadıköy yönünden 8M, 8A ve 13 numaralı otobüs hatlarını kullanarak mekâna ulaşabilirsin.

Üsküdar istikametinden gelenler, 16M hattını kullanabilirler.

Kartal – Maltepe yönünden gelenler Kadıköy-Kartal metrosunun Yenisahra durağında inip, 8A numaralı otobüse binerek mekâna ulaşabilirler.

Beylikdüzü, Avcılar, Cevizlibağ, Mecidiyeköy istikametinden metrobüs ile Uzunçayır durağına gelerek, 8M ya da 16M numaralı otobüsler ile Ülker Sports Arena’ya ulaşmak mümkün. Metrobüs ile Söğütlüçeşme durağından da 8A otobüsünü kullanabilirsin.

Bakırköy yönünden deniz otobüsü ile Kadıköy’e geçerek 8M, 8A ya da 13 numaralı otobüsler ile Ülker Sports Arena’ya ulaşabilirsin.

Beşiktaş yönünden şehir hatları vapuru ile Kadıköy’e geçerek 8M, 8A ya da 13 numaralı otobüsler ile Ülker Sports Arena’ya gelebilirsin.

 

NEREDEN GİRİŞ YAPACAĞIM?

Giriş yapman gereken kapı biletinin üstünde yazıyor olacak. Doğu, Batı ve Saha İçi olarak 3 tane giriş var; biletinin üzerinde hangi kapının ismi yazıyorsa oraya yönelmen gerek. Biletinde yazan kapıyı bulabilmen için alanda gerekli yönlendirmeler olacak.*

*gnctrkcll 1+1 bilete sahip olanlar biletlerini girişte almak zorunda olduğu için, Doğu ya da Batı kapısından giriş yapıp gerçek biletlerini alabilirler.

 

BİLETİMİ/DAVETİYEMİ ALDIM FAKAT BASTIRMADIM. NE YAPACAĞIM?

Biletini etkinlik öncesinde Biletix satış noktalarından, etkinlik günü ise alandaki Biletix noktasından bastırabilirsin. Etkinlikte Biletix’in “Biletim Cebimde” uygulaması kullanılmayacak; yani içeri girebilmek için biletini mutlaka bastırmalısın.

*gnctrkcll 1+1 bilete sahip olanlar biletlerini girişte almak zorunda olduğu için, Doğu ya da Batı kapısından giriş yapıp gerçek biletlerini alabilirler.

 

OTURMA PLANI NASIL?

Biletler numaralı ve biletinin üzerinde hem oturacağın koltuk hem de hangi kapıdan giriş yapacağın yazıyor olacak.

 

ETKİNLİK KAÇA KADAR SÜRECEK?

Türkiye Büyük Finali’nde final karşılaşması 5 maç üzerinden oynanacak. Bu karşılaşmalar sona erdiğinde ise ödül töreni gerçekleşecek. Tam bir saat vermemiz mümkün değil, ancak yaklaşık olarak kapı açılışından itibaren 6 ila 8 saat arası diyebiliriz.

 

TBF’YE KATILAMAYACAĞIM, YİNE DE ÖDÜL VERİR MİSİNİZ?

Türkiye Büyük Finali’nde verilecek olan RP ve kostüm ödülleri yalnızca biletli izleyiciler için geçerli olacak. Bileti olup TBF etkinliğine giriş yapmış olan tüm oyuncular, TBF biletlerindeki kodu etkinleştirebilecek. Yani ödüllerini alabilmek için yalnızca bilet alman yetmeyecek, TBF’ye giriş yapman da gerekmekte.

 

BİLETLER TÜKENMİŞ, YENİDEN BİLET SATAR MISINIZ?

Mekân kapasitesinin belirli sayıda izleyici alabilmesi nedeniyle daha fazla bilet satmamız mümkün değil. Ancak bir sonraki etkinlikte seni de aramızda görmek isteriz.

 

ETKİNLİĞE BİLET ALAMADIM, N’OLUR BANA EKSTRA BİR BİLET AYARLAYIN.

Çok üzgünüz. Bilet sayısı, mekân kapasitesi hesaplanarak satışa çıktığından dolayı bunu yapmamız mümkün değil.

 

BİLETİM YOK, TBF’Yİ NASIL TAKİP EDEBİLİRİM?

Seyirci kapasitesi sebebiyle bu etkinlik biletli/davetiyeli katılımcılarla sınırlı olacak. Ancak Türkiye Büyük Finali yayını LoL TV’den canlı olarak verilecek, ayrıca Topluluk Etkinlikleri programı üzerinden de farklı seçenekler bulabileceksin.

 

ENGELLİYİM, NASIL GELEBİLİRİM? REFAKATÇİME BİLET LAZIM MI?

[email protected]’a e-posta atarak ya da Ülker Sports Arena’ya telefonla başvurarak gerekli belgeleri sağladıktan sonra sen ve refakatçin etkinlik alanındaki gişeden davetiyeni alabileceksin.

 

13 YAŞINDAN KÜÇÜĞÜM, NASIL GELEBİLİRİM? VELİME BİLET GEREKLİ Mİ?

13 yaşından küçüksen, Türkiye Büyük Finali’ne yanında 18 yaş üstü olan bir aile ferdin ile birlikte gelmen gerekiyor. Biletler numaralı olduğundan dolayı veline de bilet alman gerekecek.

 

VİDEO VEYA FOTOĞRAF ÇEKEBİLİR MİYİM?

Tabii ki.

 

İÇERİ YİYECEK, İÇECEK SOKABİLİR MİYİM?

Hayır, ancak etkinlik alanında tüm bunlar için imkânlar sunulacak.

 

ALANDA SAĞLIK GÖREVLİSİ OLACAK MI?

Acil durumlara karşı alanda sağlık görevlileri her zaman hazır bekleyecek.

 

ETKİNLİK TAMAMLANDIKTAN NE KADAR SÜRE SONRA BARKODUMU KULLANABİLİRİM?

Barkod kullanımı 12 Ağustos Çarşamba gününden itibaren bit.ly/biletbarkod adresinden kullanılabilir hale gelecek. Bu barkodu kullanarak hediye RP ve kostümlerini alabilirsin.

 

BARKODUMU GİRMEYE ÇALIŞTIĞIMDA HATA İLE KARŞILAŞIYORUM.

Öncelikle 12 Ağustos tarihinden sonra işlemi yeniden deneyerek, giriş sırasında hata yapmadığından emin olman gerekiyor. Yeniden denediğinde tekrar hata alıyorsan, destek için https://support.leagueoflegends.com/home bağlantısı üzerinden bir bilet açıp durumu ekibimize bildirdiğin takdirde, en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.

 

Bir Cevap Yazın