TSM’den Oyuncularına Rekor Maaş

28 Ocak 2015 yazar: Serkan Levent
TSM’den Oyuncularına Rekor Maaş
CS:GO
0

Son olarak Dignitas CS:GO takımını, MLG X-Games Aspen turnuvasını üçüncü sırada bitirmesinin ardından bünyesine alan TSM organizasyonu, oyuncularına verdiği maaşı açıklamadan çekinmedi.

eSpor arenasının önde gelen kulüplerinden olan TSM, Dignitas takımını bünyesine alarak CS:GO arenasında da iddialı bir ekip kurdu. Danimarka merkezli olan CS:GO ekibi, özellikle son zamanlardaki turnuvalarda gösterdikleri performansla göz dolduruyordu. TSM yöneticileri de, oyuncularının önündeki ışığı fark etmiş olsa gerek, bu oyuncularına harika şartlar sunuyor.

1422078277.9886

Daily Dot tarafından yapılan habere göre, TSM her CS:GO oyuncusuna aylık 3.000$ maaş verecek. Bununla da kalmayacak olan oyuncular, takım için çıkarılan stickerların yüzde yüzlük gelirinden de faydalanabilecek. Turnuvalardan kazanılan ödüllerin ve gelirlerin de oyunculara paylaştırılacağını ayrıca belirten TSM yöneticileri, oyunculardan sadece başarı elde etmelerini bekliyor.

League of Legends sahnesinde ayrıca uzun bir geçmişe sahip olan Team SoloMid, CS:GO oyuncularına sunduğu bu şartlarla takdirleri kazandı. Ayrıca, CS:GO bir yana tüm dünyadaki eSpor oyuncularına bile bu tarz şartlar sunan takımlara rastlamak pek mümkün değil. Ayrıca öğrenilen bilgilere göre LCS’teki her oyuncu Riot’tan minimum 12.500$ gelir elde ediyor.

TSM’nin CS:GO takımı ilk uluslararası mücadelesini, 12-15 Mart tarihleri arasında Polonya’da gerçekleşecek olan ESL One Katowice 2015 organizasyonunda verecek.

Bir Cevap Yazın