Touch ile Thresh Rehberi

01 Nisan 2015 yazar: relre
Touch ile Thresh Rehberi
League of Legends
0

sihirdar-buyuleri

veya
rünler

touchrune

kabiliyetler

touchthresh

yetenek-dizilimi

yetenekthresh

baslangic-esyasi

ilkitemlerthresh

esya-dizilimi

Üsse ilk döndüğümüzde (800+ gold ile) keşif taşımızı alıyoruz ve görüş totemimizi arayıcı mercek olarak değiştiriyoruz eğer ekstra goldumuz varsa pembe totem ve gezgin çizmesi alıyoruz. 2. kez üsse döndüğümüzde yadigar kalkanını targon’a tamamlıyoruz. Eğer ekstra goldumuz varsa Dağın Suretini tamamlamak için yakut kristal alabiliriz. Sonrasında ise eşya dizilimiz Dağın Suretini tamamlıyoruz. Eğer karşı tarafta kitle kontrolü olan şampiyonlar varsa ise muhakkam Mikale’in Kazanını alıyoruz. Sonrasında ise rakip takımın taşıyıcı oyuncularının durumuna göre eşya dizilimini tamamlıyoruz.

Tamamlanmış Dizilim
Gezgin Çizmesi, Keşif Taşı, Dağın Sureti, Demir Solari’nin Broşu, Randuin, Mikael’in Kazanı ve Arayıcı Mercek
şampiyon-uyumu

Üstün olduğu şampiyonlar:

Eşit olduğu şampiyonlar:

Zayıf kaldığı şampiyonlar:

Uyumlu olduğu şampiyonlar:
Corki, Graves, Lucian, Ezreal, Caitlyn
Thresh hemen hemen her nişancı ile uyumludur. Yeter ki nişancınız işi bilsin :)

erken-safhalar
Eğer Q yeteneğinizi çok iyi kullandığınızı düşünmüyorsanız ilk levelda Q ile başlamak iyi bir tercih olmaz. Bunun yerine E ile başlayabilirsiniz. Her destek şampiyonunda olduğu gibi Thresh ile de minyonları hızlı bir şekilde ittirerek nişancınıza hızlı level 2 olması için yardım etmelisiniz. Bunu doğru yapmak, rakibinizden önce 2 level olmak ve bu avantajı doğru kullanmak koridorunuzu kazanmak için en önemli harekettir. 2 level olduktan sonra eğer E ile başladıysak Q yeteneğimiz, Q ile başladıysak E yeteneğimizi açıyoruz. Thresh’te her zaman rakibe önce E yeteneği ile kendimize dopru çekip daha sonra Q yeteneği ile yakalıyoruz. Thresh ile fırsatını her yakaladığımızda rakip takımın nişancısını E yeteneğimiz ile rahatsız etmeliyiz. Ve en önemli not sadece rakibinizi Q ile yakaladıktan sonra takasa girmeyi denemeniz. Aksi taktirde çok yüksek hasar alabilir ve üsse geri dönerek nişancınızı yalnız bırakmak zorunda kalabilirsiniz.

orta-oyun

Koridor safhası bittiğinde üzerimizde muhakkak Arayıcı Mercek ve yanında da pembe totem bulundurmalıyız. Orta oyunda orman oyuncumuzu istediğimiz yere çağırıp W ile yeteneğimiz ile beraber çok rahat baskınlar yapabiliriz. Yine orman oyuncumuz ile beraber dolaşarak rakibin güçlendirmelerini ve ejderhayı totemlemeli ve rakip takım ormanında olabildiğince görüş elde etmeliyiz. Orta oyunda ejderha savaşları en önemli noktalardan bir tanesi. Ejderha çıkmadan önce orman oyuncumuz ile beraber muhakkak ejderha etrafında totem atmalı ve eğer varsa rakibin totemlerini kesmeliyiz. Burada önemli olan nokta bu işi muhakkak ormancımız ile veya takımımızdan bir kişi ile beraber yapmalıyız. Totem atma sırasında rakibe yaklanmak ve ölmek demek takımınızın Ejderha alma şansını hemen hemen 0’a indirmek demektir. Thresh’in özellikle orta ve geç oyunda rakibi yakaladığı her Q yeteneği ile takımına skor kazandırabilecek bir şampiyon olduğunu asla unutmamalıyız. W yeteneği sayesinde kendi takım oyuncularınızı da yanınıza çekebiliyor olmanız skor almanız için ekstra bir avantaj sağlayacaktır. Bu yüzden sık sık Q yeteneğinizi rakip takımın taşıyıcılarını yakalamak için kullanmanız gerekmektedir. Yine bir destek oyuncusu olarak bitkinliğinizi muhakkak doğru rakip karşısında (genellikle nişancı veya suikastçılar için) kullanmaya dikkat etmeliyiz.

 

Bir Cevap Yazın