TBF’DE FİNALİN ADI BELİRLENDİ

02 Ağustos 2015 yazar: Serkan Levent
TBF’DE FİNALİN ADI BELİRLENDİ
League of Legends
0

TBF’de yarı final, özellikle Beşiktaş – Team Turquality serisindeki heyecanla akıllarda yer etti. Geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar gerçekleşen yarı final serileri sonucu, Beşiktaş ve Dark Passage Ülker Sports Arena’daki finale adını yazdıran takımlar oldu.

BEŞİKTAŞ – TEAM TURQUALİTY

İlk seri inanılmaz bir çekişmeye sahne oldu. BJK – TT karşılaşmasının en dikkat çekici istatistiği, mavi tarafta olan takımın sürekli olarak seçim ve yasaklama ekranından üstün çıkıp, maçı kazanmasıydı. Seri başı olması nedeniyle taraf üstünlüğünü elinde bulunduran Beşiktaş, 3 kere mavi tarafta oynadı ve seriden 3-2 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Vize işlemleri konusunda sıkıntı yaşadığı için bu mücadelede yer alamayan Nardeus’un yerine Honos’un oynaması, Beşiktaş’ı önemli ölçüde etkiledi. Ancak özellikle 3. karşılaşmada oyuna ağırlığını koyan nişancı, elinden geleni yaparak takımını yüzüstü bırakmadı.

Durum 2-1’e gelmişken Xyraz’ın muhteşem Fizz performansı Team Turquality’yi bir kere daha seriye ortak etti. Son maç Beşiktaş’ın daha iyi takım oyununa sahne oldu. Oyunun ortalarına kadar eşit giden 5. maçta takım savaşlarını daha iyi oynayan taraf Beşiktaş E-spor Kulübü olunca, as kadrosundaki nişancısından yoksun oynayan takım adını finale yazdırmayı başardı.

 

 

Üst koridor oyuncularının ön plana çıktığı seride hem Thaldrin hem de Xyraz takımlarının en sağlam halkası olarak göze çarptı. Her ne kadar seriyi kazanan taraf Thaldrin’li Beşiktaş olsa da, Xyraz 5 maç boyunca sergilediği performansla alkışı hak etti.

DARK PASSAGE – HWA.GAMESATIŞ

5. maça kadar uzayan bir serinin beklendiği DP – HWA eşleşmesi, kimsenin beklediği gibi geçmedi. Özellikle Şampiyonluk Ligi’nin son haftalarında gösterdiği performansla adından söz ettiren iki takımın mücadelesinde Dark Passage’ın üstünlüğü vardı.

İlk maçın başında öne geçen ve koridorlara gelen baskınlarla sürekli skor çıkartan DP, görevlere de iyi odaklanınca rahat bir seri geçirdi. HWA.Gamesatış, ligdeki performansından uzak bir görüntü çizerken, ikinci maçta niQ760’ın Twisted Fate ile çok fazla yakalanması takım adına oyunu bitiren etken oldu.

İkinci karşılaşmada 35.800 hasar vuran HolyPhoenix, 11 skoru bulunan Naru’dan fazla hasar vermesine rağmen, bu maçta niQ760 ve Stomaged’ın istediği oyunu oynayamaması ve Naru’nun muhteşem Ahri performansı DP’ye bir kere daha galibiyeti getirdi.

3’üncü, yani son karşılaşmada ise Elwind’in Hecarim’i vardı. 30 dakika süren oyunda neredeyse her 3 dakikada bir skor alan Elwind, izleyenlerin birçok defa “Destan Yazdı” yazısını görmesini sağladı. Seri boyunca çok iyi Işınlan kullanan ve rakip üzerindeki baskısını her zaman hissettiren üst koridor oyuncusu, Kış Mevsimi’nde geçiş yaptığı rolüne ne kadar alıştığını da gözler önüne serdi.

 

 

Serinin gizli kahramanı ise kesinlikle Rydle’dı. İspanyol destek oyuncusu, özellikle Alistar oynadığı karşılaşmalarda yaptığı oyunlar ve kurtardığı takım arkadaşlarıyla HWA’ya nefes aldırmadı.

TBF Yarı Final karşılaşmalarından zaferle ayrılan Beşiktaş ve Dark Passage, 8 Ağustos Cumartesi günü Ülker Sports Arena’da gerçekleşecek olan TBF’de karşı karşıya gelecek. Türkiye’nin en iyi takımının belli olacağı TBF, saat 13:30 itibariyle LoL TV’den canlı olarak yayınlanacak.

kaynak: League of Legends

Bir Cevap Yazın