Takımımızın Nişancısı HolyPhoenix’e 1 maç ceza

12 Ocak 2015 yazar: groggy
Takımımızın Nişancısı HolyPhoenix’e 1 maç ceza
League of Legends
0

Kısa bir ayrılıktan sonra geçtiğimiz günlerde tekrar aramıza dönen başarılı nişancımız Anıl “HolyPhoenix” Işık sosyal medyada dahil olduğu bir tartışma sonrası Riot Games Türkiye ekibi tarafından Şampiyonluk Liginin ilk maçında oynamama cezasına çarptırıldı. Sadece Şampiyonluk Ligi’ni kapsayan ceza 4. Uluslararası Online Turnuvada geçerli olmayacak ve HolyPhoenix SK Gaming Prime maçında takımımızda yerini alacak.

Konu ile ilgili Riot Games ekibi tarafından yapılan açıklama;

League of Legends 2015 Şampiyonluk Ligi, Türkiye’nin ilk profesyonel eSpor ligidir. Profesyonel ligin bir parçası olmak, avantajlarının yanısıra pek çok sorumluluğu da beraberinde getirmektedir.

Sosyal medya ve çeşitli yayın kanalları üzerinden bu sorumluluklarla bağdaşmayan ve sportmenlik dışı söylemlerde bulundukları tespit edilen, Anıl “Holyphoenix” Işık ve Muhammed “Theokoles” Işık 1 (bir)’er maç oynamama cezası almışlardır.

Ayrıca, Dark Passage ekibinde koçluk yapan Ercan “Trielbaenre” Bozkurt da bu olumsuz davranışların sürdürülmesine izin verdiği için uyarı cezası almıştır.

Bu cezalar  2015 Şampiyonluk Ligi’nde söz konusu oyuncuların mensup oldukları takımların oynayacakları ilk resmi müsabakalarda uygulanacaktır.

Profesyonel sezon dahilinde, bu tür sportmenlik dışı davranışların cezaları artarak devam edecek ve bu davranışlara göz yumulmayacaktır.

Bir Cevap Yazın