Şampiyonun İsmi Yine Chiefs

18 Ağustos 2015 yazar: Serkan Levent
Şampiyonun İsmi Yine Chiefs
League of Legends
0

Geçtiğimiz mevsimi şampiyonlukla tamamlayan Avustralya takımı Chiefs eSports Club, yılın ikinci döneminde de aynı başarıyı sergiledi ve Uluslararası Wild Card Turnuvası’na katılmaya hak kazanan takım oldu.

RAKİP FARKLI, SONUÇ AYNI

İlk mevsimi Dire Wolves ile oynadığı final mücadelesinin ardından kazanan takım, bu mevsim finalinde Legacy ile karşılaştı. Bize oldukça tanıdık bir isim olan Legacy, daha önce 2014 Uluslararası Wild Card Turnuvası’nda Dark Passage’a karşı oynamış ve temsilcimizden galibiyet alabilen tek ekip olmuştu.

Seriye iyi başlayan ve 2-0 öne geçen Chiefs, favori olduğu eşleşmede hayranlarını şaşırtan bir performansla 3. maçı kaybetse de mücadelenin 5. maça uzamasına izin vermedi ve 3-1 ile zafere ulaşan taraf oldu. Bu zafer, Chiefs’e uluslararası bir turnuvada ikinci defa mücadele etme şansını da beraberinde getirdi.

DEĞİŞİM İYİDİR

Mevsim başında destek oyuncusu Rosey’i kaybeden Chiefs, bu ismin yerine yaptığı transferle hem en güçlü rakibinin yara almasını sağladı hem de kadrosunu büyük ölçüde güçlendirdi. Avustralya’nın yıldız nişancısı Raydere’ın yanına Legacy’den EGym’i ekleyen takım, mevsimi %100 galibiyet oranıyla 14-0 bitirdi ve final serisinin 3. maçı dışında yenilgisiz kapatarak gücünü gösterdi.

Takım kadrosu:

  • Brandon “Swip3rR” Holland
  • Samuel “Spookz” Broadley
  • Simon “Swiffer” Papamarkos
  • Derek “Raydere” Trang
  • Bryce “EGym” Paule

“Chiefs’in yıldız oyuncusu kim?” diye sorarsanız; bu sorunun cevabını vermek gerçekten zor olur. Her rolde yıldız isimlere sahip olan takım, taşıyıcı rolünü verdiği oyuncuyu maçtan maça değiştirerek rakibi şaşırtmayı seviyor.

FARKLI BİR CHİEFS

EGym dışında değişiklik yapmayan Chiefs’in uzun süredir aynı kadroyla oynuyor olması ve birbirine alışmış oyuncuların varlığı, geride bıraktığımız Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’na oranla kat kat daha iyi bir takım olduklarının sinyalini veriyor.

IWCI’de grup aşamasından çıkamayan takım, Beşiktaş’la aynı galibiyet sayısına sahip olmasına rağmen ikili averaj sebebiyle elenmişti; ancak Dark Passage’ın ve diğer takımların işi o kadar kolay olmayacak.

Chiefs eSports Club, Uluslararası Wild Card Turnuvası’nda Türkiye (Dark Passage), Japonya (DetonatioN FocusMe) ve Uzakdoğu Asya (Bangkok Titans) temsilcilerine karşı mücadele edecek.

kaynak: League of Legends

Bir Cevap Yazın