Şampiyon Dark Passage!

09 Ağustos 2015 yazar: Serkan Levent
Şampiyon Dark Passage!
League of Legends
0

Ülker Sports Arena’yı dolduran 10.000 seyircinin karşısında kupayı kaldıran takım Dark Passage oldu!

Yarı finalde Team Turquality ve HWA.Gamesatış’ı eleyerek TBF sahnesine yükselen Beşiktaş ve Dark Passage arasındaki karşılaşma inanılmaz bir sonla bitti. 5 maç üzerinden oynanan serinin sonucunda 3-1 skorla galibiyete ulaşan Dark Passage, 2015 Sezonu Türkiye Büyük Finali Şampiyonu oldu.

İlk maça fena başlamayan Beşiktaş, oldukça kontrollü bir oyun sergilediği karşılaşmanın geç safhasında Dark Passage’a boyun eğdi. Özellikle son takım savaşlarını iyi yapan ve Ejderha’ya odaklanan DP, 5. Ejderha’nın ardından Baron’u da alarak seriye 1-0 önde başladı.

İkinci maç baştan sona DP’nin üstünlüğüyle geçildi. Dark Passage morali bozulan Beşiktaş karşısında yakaladığı üstünlüğü bırakmadı ve seriyi 2-0’a getirdi. Üçüncü maçtaysa bambaşka bir Beşiktaş vardı. Eski performansını hatırlayan KMF ve IWCI Şampiyonu, özellikle Avenuee’nün muhteşem Ezreal oyunuyla seriyi 2-1 yapmayı başardı.

Son maç, Naru’nun dominant oyunuyla tamamlandı. Takımın yıldız oyuncusu, Diana ile sergilediği performans sayesinde takımını zafere taşıdı ve Dark Passage 2015 Sezonu TBF Şampiyonu oldu. Naru, seri boyunca muhteşem bir oyun ortaya koyarak, gnctrkcll MVP ödülünü aldı.

Dark Passage bu galibiyetle birlikte yalnızca 2015 Sezonu Türkiye Şampiyonu olmakla kalmadı, Uluslararası Wild Card Turnuvası’na katılmaya da hak kazandı. 2 yıldır eSpor sahnesindeki performansıyla adından söz ettiren ve Türkiye’yi Dünya Şampiyonası’nda temsil eden tek takım olma unvanına sahip Dark Passage, TBF’yi 3. yılında da kazanarak ulaşılması zor bir rekora imza attı.

Şampiyon Dark Passage, 26-29 Ağustos tarihleri arasında Riot Games Türkiye ofisinde gerçekleşecek Uluslararası Wild Card Turnuvası’nda Avustralya, Japonya ve Uzakdoğu Asya temsilcilerine karşı oynayarak Dünya Şampiyonası’na katılmak için mücadele edecek.

Bir Cevap Yazın