Oyuncumuz Zeitnot Prolara Sor’a Konuk Oldu

06 Mart 2016 yazar: Serkan Levent
Oyuncumuz Zeitnot Prolara Sor’a Konuk Oldu
League of Legends
0

League of Legends kadromuzun alt koridor oyuncularından Berkay “Zeitnot” Aşıkuzun, Riot Türkiye’nin “Pro’lara Sor” etkinliğine konuk oldu. Birçok  akıllarda soru işareti olan soruyu cevaplayan Berkay, aynı zamanda kişisel olarak yöneltilen sorulara da cevap verdi: İşte o soru&cevaplar:

Cognac: En sevdiğin Pokemon hangisi?

Hepsini hatırlamasam da Jigglypuff hala komiğime gider 😀

hi im Best Diana: eSpor kariyerine nasıl başladın? Bu işte bu kadar ilerleyebileceğini düşündün mü?

Küçüklüğümden beri PC oyunlarıyla büyüdüm, oyun oynayarak geçimimi sağlamak bir hayaldi. LoL’e başladıktan bir süre sonra HWA Sezon 3 TBF’de oynamam için nişancı rolüne çağırdı ve kabul ettim. Olaylar böyle başladı, oyunun hayatımda bu kadar etkisi olacağını düşünmüyordum.

Nutella Mı O: Graves’i oldukça iyi oynuyordun, Graves’in şu anki durumu hakkında ne düşünüyorsun?

Riot oyunu taze tutmak ve yeni şeyler getirmek amacıyla yaptı muhtemelen ama bana hoş gelmedi. Graves ve Kog’Maw en sevdiğim şampiyonlardandı, bu halde görmek üzücü. Oynanması daha kolay ve genelde Graves nişancı rolünde oynanmıyor zaten 😀

FightForHonorFK: Jhin sence Şampiyonluk Ligi’nde ya da LCS’te oynanır mı?

Biraz güçlendirilmesi lazım gibi gözüküyor, mobil olmaması oynanışını çok riskli hale getiriyor. Riske değmez durumda gibi, o yüzden oynanacağını pek düşünmüyorum

Sânta: Bir nişancının mekaniklerini geliştirmesi için ne yapması gerek?

Fazla soloQ + pro oyuncuların yayınlarını izlemek.

billshankly: Profesyonel sahnede oynayamama cezanız bitince Ahraz olarak HWA’ya geçiş yapmıştınız. HWA’daki başarısızlığın ana sebebi biraz daha eğlence amaçlı kurulan bir takımdan ciddi bir markaya geçişiniz miydi? Yoksa HWA’da Curse/Liquid laneti mi var 😀

HWA organizasyonuyla pek anlaşamadık, beklediğimiz gibi olmadı. Bu da isteğimizi biraz azalttı. Takım arkadaşlarımın da çok fazla başarı isteği yoktu. Potansiyeli olan bir takımdı ama fazla uğraş göstermeyince başarı da gelmiyor.

Chansy: Profesyonel bir oyuncu olmanın altın kuralı nedir?

Verimli antrenman.

PrimeMusic: Tilt olmakla nasıl başa çıkabiliriz?

“Meditasyon yapıp kafa yapını sağlamlaştır” derler ama ben yapmıyorum :p

Venedik: Oyun içinde kendini eksik bulduğun bir yönün var mı?

Geri düşmüşken bazen ayar olup dikkat kaybediyorum, bu da kötü oynamama sebep oluyor. Uzun zamandır var ve çözemediğim bir durum.

NP Archerist: Cognac’ın sorusuna nazaran şunu sormak istiyorum: En sevdiğin Pokemon jenerasyonu hangisi?

Ben sadece televizyonda çıktığı zaman izlerdim, bir de filmine gitmiştim. Pek bir şey hatırlamıyorum maalesef :/

ShaiMerry: Neden hep aynı şampiyonlarla oynanıyor? Tamam, metaya göre hareket ediyorsunuz ama sıkıcı gelmiyor mu?

Bu oyunu iyi seviyede oynamak istedikten sonra “sıkıcı” çok anlamsız bir kelime haline geliyor. Eğer güçlü bir şampiyon varsa sevsen de sevmesen de oynamak durumundasın. Koreli dayı oğulları da bu oyunu iyi oynadığından metayı genelde onlar belirliyor, biz de oradan takip ediyoruz.

hypermelon: Dark Passage oyuncusu olmak nasıl bir his? O formayı ilk giydiğinde omuzlarında bir ağırlık hissettin mi?

Holyphoenix TR’nin en iyi oyuncularındandı ve onun yerine gelmiştim DP gibi yüksek amaçlı bir takıma. Ağırlığı hissetmemek imkansızdı tabii ama kendime güvenmeseydim o teklifi kabul etmezdim.

TheDark50: Düşük liglerdeki oyunculara “Totem koy, ss ver” gibi şeylerin ötesinde nasıl gelişebilecekleri konusunda daha özgün tavsiyeler verebilir misin?

Usta olana kadar ustaların kopyalanması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden oyunu fazla oynamanın ötesinde pro oyuncuların yayınlarının, turnuvaların izlenmesi kişiyi daha hızlı geliştirir. İzleyip öğrendiğini sonra soloQ’da yapmaya çalışırsın.

Best Lux QQ: Sence Sivir bu metada kullanışlı olmaz mı?

Sivir yetenek seti olarak çok iyi şampiyon ama koridorda zorlanıyor, oyun başlarında ulti yeteneği çok az hızlandırıyor. Belki o zayıflığını Seken Atış’a aldığı güçlendirme (sekmelerin crit vurabilmesi) gölgeleyebilir.

Wimpy Man: Challenger olmak nasıl bir his?

Çalışmalarının verim verdiğini görmek ve yetenekli olduğunu kanıtlamak çok iyi his tabii ki, ama üstlere tırmanmak daha fazla tırmanma isteğini de getirdiği için tatminlik pek uzun sürmüyor :p

LoLeSpor: Gelecek hafta Pro’lara Sor makalesine kimin katılmasını istersin ve ona hangi soruyu yöneltmek istiyorsun?

HWA takımından Marshall’a: 2 mevsimde 3 takım düşürdün, bu bir rekor olmalı. Bu sefer seni ne durdurdu?

:: http://lolespor.com/articles/prolara-sor-dp-zeitnot

Bir Cevap Yazın