Oyuncumuz Naru Prolara Sor’a Konuk Oldu

30 Mart 2015 yazar: Serkan Levent
Oyuncumuz Naru Prolara Sor’a Konuk Oldu
League of Legends
0

League of Legends kadromuzun köklü oyuncularından ve aynı zamanda kaptanlık rolünü üstlenen Koray “Naru” Bıçak, Riot Türkiye’nin “Pro’lara Sor” etkinliğine konuk oldu. Birçok  akıllarda soru işareti olan soruyu cevaplayan Koray, aynı zamanda kişisel olarak yöneltilen sorulara da cevap verdi: İşte o soru&cevaplar:

LongB: Tekli sıralamada yükselmenin sırrı nedir ve beni 10 üzerinden ne kadar seviyorsun?

Yükselmenin sırrı kilit şampiyonları oynayıp takımına oyunu kazandıracak hamleleri yapmaktır. Bir de 10 üzerinden 9 seviyorum çünkü sözünde durup kilo vermedin :(

LosAngelees: Dark Passage oyuncuları hariç ligdeki en iyi kadroyu kurabilir misin?

Hmm… Zor sordun ama deneyeyim. Yukarı koridor – fabFabulous/Thaldrin, Ormancı – Stomaged, Orta Koridor … ?(beğendiğim birisi yok), Aşağı koridor = Zeitnot/Dumbledoge.

Twisted Destiny: Avrupa Batı Sunucusu’nda ilk 5’e kadar yükseldin ve çoğu ünlü oyuncuyla karşılaştın. En çok hangisi karşısında zorlandın ve sebebi neydi?

Galiba en çok zorlayan nukeduck oldu. Neden bilmiyorum ama en çok zorlayan olmasının yanı sıra en zevklisi de ona karşı oynamaktı.

MiSsWaRNiNG: Kızlarla ilgili sorulara sürekli “ilgilenmiyorum”, “oyun öncelikli” vb. cevaplar veriyor. Bunun sebebi özel hayatını açıklamak istememesi mi yoksa düşündüğüm şey mi?

Çok vakit ayırmak gerekiyor, bir de fazla sorumluluktan kaçan biriyimdir.

Valadran: Türkiye’deki profesyonel takımlar içinde 2 seneden fazladır takımını değiştirmeyen ender oyunculardan birisin, bunu neye borçlusun?

v3nza <3

WZG Ritals: Egolas olarak anılmaktan mutlu musun? 😀

Pek değilim ama adım çıkmış 9’a…

Naru

YesMann: Herkes LCS seviyesinde olduğunu söylüyor, peki hiç LCS takımlarından teklif aldın mı?

Gambit’ten 1 haftalığına yedek olarak oynama teklifi aldım, fakat kurallara göre gitseydim geri geldiğimde Türkiye’de 3 hafta oynama şansım olmayacaktı. Ben de değmeyeceğini düşündüm ve gitmedim. Benim yerime Betsy’yi aldılar, beğendiler ve kalıcı oldu. Bu da biraz talihsizlik mi desem ne desem bilemedim.

Carry US Lodis: Şu anda eSporcu olman, geleceğin için tereddüt etmene yol açıyor mu?

Hayır, hayatımı doya doya yaşıyorum.

yokedicixkahin: Dark Passage’dan ayrılmayı düşündüğün oldu mu?

Evet ama sonra Crystal geldi dedi ki, “Gel takımda kalalım, kazanmaya oynayalım, ayrılmayalım takımdan.”. Ben de gaza gelip tamam dedim, hâlâ oynuyoruz.

StraTrack: LCS’ten bir takıma gitmek istesen bu hangisi olurdu ve neden?

Şu an LCS’te kötü orta koridor oyuncusu yok ama galiba ilk 6 sıradaki her takıma gitmek isterdim çünkü hepsinin ormancısı efsane.

JennyRowz: Sence takım olmanın en önemli kuralı nedir?

İletişim, saygı.

resesive: Tekli dereceli sıralarda oynarken karşına gelmesini istemediğin bir oyuncu var mı?

Hayır, gelmeyen kalmasın.

Drakojan: Thaldrin, kendisiyle yapılan Pro’lara Sor makalesinde “HolyPhoenix’in koridor aşamasında sıkıntı çektiğini” söyledi, sen bu konuda ne düşünüyorsun?

HolyPhoenix’in kendine has bir tarzı var; eğer oyun o tarza uygun geçerse kazanırsınız,  geçmezse de oyun sıkıntıya girebilir.

zRaeda: Orta koridorda oynanan fiziksel hasar şampiyonlarının sayısı oldukça az. Zed, Talon ve Jayce dışında hangi şampiyonun orta koridor metasına girmesini isterdin veya yeni gelecek şampiyonun orta koridor için fiziksel hasar veren bir şampiyon olmasını ister miydin?

Ben daha çok yetenek gücü taşıyıcısı hastasıyım ama Zed benzeri bir şey gelse fena olmazdı.

Naru

FurkanGngr8: Kendini tekli dereceli sıralarda mı daha iyi görüyorsun yoksa takım maçlarında mı?

Takım daha önemli olduğu için orada yoğunlaşıyorum.

KR Gaara: Dünya Şampiyonası’ndan sonra kendini çok geliştirdiğini düşünüyorum buna katılıyor musun? Katılmıyorsan bu çıkışını neye borçlusun?

Ben de katılıyorum, oradaki farkı gördükten sonra gelişmeye karar verdim zaten :)

Increbouble: Avrupa Sunucusu’nda Elmas seviyesinde olmak profesyonel oyuncu olmak için yeterli mi? Yoksa daha yüksek seviyelere çıkmak kesinlikle gerekli midir?

Şampiyonluk-Ustalık arasında gidip gelmeniz lazım.

Zölther: Bizim LeBlanc’lerimiz neden tek atmıyor?

Talihsizlik.

xKemalTR: Maçlarda takım arkadaşların hata yapınca sinirleniyor musun?

Hayır, daha çok motive eden kişiyimdir.

OCS Flytron: Bu sene geçtiğimiz yılki gibi dominant bir Dark Passage göremiyoruz. Beşiktaş da bu kadar iyi performans sergilerken, bu yüzden kendinizi sorguladığınız oluyor mu? Oluyorsa ne gibi sonuçlar çıkartıyorsunuz?

Biz lige geçen senelerin rahatlığıyla başlayıp oynamıştık. 3 mağlubiyet alınca kendimize geldik, artık herkes iyi oynuyor. Bu yüzden domine etme olayı çok zor.

GraggyIce: Türkiye’nin sayılı oyuncularından biri olarak seni en rahatsız eden ormancı şampiyonu nedir?

Şu anki metada Zac. Yandaki ottan E yeteneğiyle atlayıp kanser edebiliyor.

UgurT: Cidden egolu musun?

Bana değil de beni yakından tanıyan birine sorsan keşke… Mesela LongB.

Senden sonra hangi profesyonel oyuncunun “Pro’lara Sor”a katılmasını istersin? Ona yöneltmek istediğin bir soru var mı?

Tabii ki de civciv fabFabulous’a katılmasını emrediyorum. Şaka şaka rica ediyorum ve tek sorum var cidden fabulous mısın?

Bir Cevap Yazın