Origen ve Cloud 9 Dünya Şampiyonası’nda!

09 Eylül 2015 yazar: Serkan Levent
Origen ve Cloud 9 Dünya Şampiyonası’nda!
League of Legends
0

Avrupa ve Kuzey Amerika’da oynanan Bölge Elemeleri sona erdi. Bahar ve yaz mevsimlerinde aldıkları başarılara göre en çok puanı toplayan 4 takım, “gauntlet” adı verilen sistemle eşleşme tablosuna yerleştirildi. En az puanı toplayan takımlar çeyrek finalden başlarken diğer takımlar sırasıyla yarı final ve finalden başlayarak turnuvaya avantajlı girdi.

Avrupa’da beklenen oldu. Avrupa LCS Bölge Elemeleri’nin güçlü takımı Origen yarı finalde ROCCAT’e karşı ecel terleri dökse de, 3-2 geçtiği serinin ardından finalde Unicorns of Love’ı Vadi’de uzun tutmadı ve 3-0 ile Avrupa’nın Dünya Şampiyonası’ndaki 3. temsilcisi oldu.

Geçtiğimiz mevsimin başında kurduğu takımla önce Avrupa Yükselme Ligi’nden çıkan, sonra da Yaz Mevsimi’ni 2. sırada tamamlayan xPeke’nin takımı Origen büyük bir başarıya imza atarak daha ilk senesinde Dünya Şampiyonası’na adım attı.

Kuzey Amerika’da ise bir peri masalı vardı. Ligi son anda 7. sırada bitirip Bölge Elemeleri’ne katılma şansını bulan Cloud9, çeyrek finalden başladığı mücadeleye imzasını bıraktı. Gravity karşısında 2-0 geri düşen eski Kuzey Amerika şampiyonu, bu seriyi 2-0’dan 3-2’ye getirdi ve yarı finale adım attı. Yarı finaldeki rakip Team Impulse’tı. Team Impulse’a karşı da 2-0 geri düşen Cloud9, özellikle Soraka yasaklamanın getirdiği katkıyla bir kere daha üst üste 3 maç kazandı ve 3-2 ile finale adım attı. Cloud9’ı rahat geçmesi beklenen Team Liquid, bu seride rakibinin alt koridor taktiklerine karşı koyamadı ve Sneaky’nin muhteşem performansı Cloud9’a 3-1’lik seriyi ve Dünya Şampiyonası biletini getirdi.

Yaz Mevsimi’nde çok kötü bir performans gösteren Cloud9, Hai’nin orman rolüne geçmesiyle kendini buldu ve Dünya Şampiyonası’nda Kuzey Amerika’yı temsil etme hakkı kazandı.

Bu sonuçlarla beraber Avrupa LCS’ten Dünya Şampiyonası’na giden takımlar Fnatic, H2k-Gaming ve Origen olurken Kuzey Amerika temsilcileri Counter Logic Gaming, Team SoloMid ve Cloud9 olarak sıralandı.

kaynak: League of Legends

Bir Cevap Yazın