NiP, Fnatic’i Devre Dışı Bıraktı

25 Ocak 2015 yazar: Serkan Levent
NiP, Fnatic’i Devre Dışı Bıraktı
CS:GO
0

CS:GO dünyasının bu aralar dört gözle takip ettiği MLG X-Games Aspen 2015 turnuvasında, izleyiciler muhteşem bir mücadeleye tanık oldu. Counter-Strike’ın efsaneleri arasında sayılabilecek takımlar olan NiP ve Fnatic arasında geçen mücadele nefesleri kesti.

Best of three formatında gerçekleşen maç Ninjas in Pyjamas takımının mükemmel oyunuyla 2-1 NiP lehine sonuçlandı. Her ne kadar fnatic de oldukça iyi mücadele gösterse de skoru lehine koruyamadı ve 2-1 mağlup olmaktan kurtulamadı.

Maçın ilk haritası de_cache olarak oynanırken mücadelenin son dakikasına kadar heyecan kesilmedi ve 16-14 NiP kazandı. İkinci harita de_inferno’ydu ve fnatic’in kazanması gerekiyordu, bunun da farkındaydılar . Haritanın son dakikasına kadar pes etmeyen Fnatic 16-14 galip geldi ve son haritaya moralmen iyi girdi. Son harita de_mirage olaral belirlenmişti ve haritayı kazanan takım seride galip duruma gelecekti. Haritanın başından sonuna kadar oyuna ağırlığını koyan NiP, GeT_RiGhT’ın da mükemmel oyunuyla 16-12 galip gelerek, fnatic’i turnuvadan elemeyi başardı.

Adsız

Ayrıca, maçın de_inferno haritasının pistol raundunda Chritopher “GeT_RiGhT” Alesund mükemmel bir harekete imza attı. Rakiplerini P2000 ile tek tek indirmeyi başaran GeT_RiGhT’in mükemmel oyununu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Maçın istatistikleri ve videosu HLTV.org’a aittir.

Bir Cevap Yazın