MLG Aspen Turnuvasının Kazananı LDLC!

26 Ocak 2015 yazar: Serkan Levent
MLG Aspen Turnuvasının Kazananı LDLC!
CS:GO
0

CS:GO‘da 2015 yılının ilk majör turnuvası olma niteliği taşıyan MLG X-Games Aspen turnuvasının şampiyon ismi LDLC oldu!

Beklenildiği üzere NiP ve LDLC takımları arasında geçen büyük final mücadelesi 2-1’lik sonuçla LDLC lehine sonuçlandı ve LDLC, $25.000’lık birincilik ödülünün sahibi oldu. Bu iki takım hatırlayacağını üzere DreamHack Winter 2014 CS:GO organizasyonunda da karşı karşıya gelmiş, LDLCn’in üstün oyunuyla skor Fransız takımın lehine sonuçlanmıştı. NiP için nitekim intikam değeri taşıyan bu mücadele, maalesef hüsranla sonuçlandı.

Böylelikle LDLC takımının, İsveçli ekibe karşı üst üste aldığı ikinci şampiyonluk galibiyeti oldu. Sanıyoruz ki, NiP takımı bir daha ki LDLC karşılaşmasına hayatlarında hiç bir mücadeleye hazırlanmadıkları şekilde hazırlanacaklardır.

Adsız

Yaklaşık 200.000 kişi tarafından eş zamanlı olarak izlenen final mücadelesi oldukça heyecanlı başladı. Serinin ilk haritası de_dust2 olarak oynandı ve son dakikalara kadar eşitlikte giden maç 11-10’dan sonra koptu. LDLC bu skordan sonra daha raund vermeyerek ilk haritayı 16-11 galip kapattı.

İkinci harita de_inferno olarak seçilmişti ve uzatmalara giden bu harita, Ninjas in Pyjamas’ın ısrarcı oyunu sayesinde uzatmalara giderek 19-17 NiP lehine sonuçlandı.

Son harita turnuvanın galip ismini belirleyecekti ve harita de_cobblestone‘du. Herkes maçın son dakikasına kadar kıyasıya bir mücadele beklerken, beklenildiği gibi olmadı. İlk yarı NiP lehine 10-5 sonuçlanmasına rağmen ikinci harita LDLC’den mükemmel bir geri dönüş izledik. İkinci yarı Richard ‘shox‘ Papillon’un da üstün oyunu sayesinde LDLC bir raund bile vermeyerek haritayı 16-10 kazanarak aynı zamanda turnuvanın da şampiyon ismi oldu.

MLG X-Games Aspen sıralaması:

1. LDLC – $25,000
2. NiP – $12,500
3. dignitas – $7,500
4. fnatic – $5,000
5-8. Cloud9
5-8. CLG
5-8. Liquid
5-8. KaBuM.TD

Not: Maçın istatistikleri HLTV.org’a aittir.

Bir Cevap Yazın