LoL’de Dominion Modu Kaldırılıyor

09 Şubat 2016 yazar: Serkan Levent
LoL’de Dominion Modu Kaldırılıyor
League of Legends
0

Geçtiğimiz haftalarda 6. sezonuna başlangıç yapan League Of Legends’ın Dominion modu oyundan kaldırılacak. 4 yıldır oyunda yer alan hızlı oynanış ve hedef ele geçirme özellikleriyle dikkat çeken Dominion modunun oyundan kaldırılmasının ana sebebi olarak çok az oynayan olması gösterildi.

League of Legends oyuncularının %0.5’inden azının düzenli olarak Dominion modunu oynadığı açıklandı. Riot Games artık Dominion moduna gereken özeni gösteremediğini, normal ve sıralı oyunlar kadar dengeleme ayarları ve güncellemeler yapılamadığını dile getirdi.

Son dönemde Dominion modunu oynamaya kalktıysanız gereğinden uzun süren sıra beklemeler ve adaletsiz eşleştirmelerle karşılaşmışsınızdır. Oyuncu sayısının azlığı nedeni ile League of Legends’ın güncel olarak kullandığı eşleştirme sistemi maalesef verimli çalışamıyor.

 

Dominion modunun gerekli özen gösterildiği takdirde kalıcı olarak durabileceği ve oyuncuların ilgisinin artacağının farkında olduğunu belirten Riot, bu kaynakları Sihirdar Vadisi’ne ayırmanın çok daha mantıklı olacağını söylüyor.

Eğer Dominion modunda epey zaman geçirmiş ve yapay zekalar hariç olmak üzere 100 zafer kazanmış iseniz Riot Games sizin bu kaybınızı bir nebze azalmak için bir daha dağıtılmayacak bir Sihirdar Simgesi’ni hesabınıza ekleyecek.

Dominion ve Kristal Kayalık 22 Şubat’ta kalıcı olarak kaldırılacak. Hala ARAM ve sınırlı oyun modları ile alternatif deneyimler yaşayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın