LOL TV Yeni Sunucularını Arıyor!

23 Kasım 2015 yazar: Serkan Levent
LOL TV Yeni Sunucularını Arıyor!
League of Legends
0

Sezon boyunca Şampiyonluk Ligi, Yükselme Ligi, LCS, LCK gibi birçok eSpor organizasyonunun canlı yayınlandığı LoL TV yeni sunucularını ve yorumcularını arıyor.

LoL TV kapılarını eSporu tutkuyla takip eden ve müsabakaların heyecanını ekrana yansıtma konusunda kendine güvenen yeni sunucular ve yorumcular için açıyor! Sunuculuğu bir hobinin ötesinde görerek bu konuda profesyonel düşünen, LoL TV yayın takvimine uyum sağlayabilecek zamana sahip ve oyun bilgisine güvenen adaylar, anlatıcı ya da yorumcu olmak için aşağıda paylaştığımız maç videolarını yorumlayarak yarışmaya katılabilir.

Yarışma sonucunda Riot Games Türkiye ekibi tarafından seçilenler LoL TV ekibine katılma fırsatı yakalayacak.

Peki anlatıcı ile yorumcu arasındaki fark nedir?

TBF Finali’nde Beşiktaş ve Dark Passage karşı karşıya, tüm oyuncular orta koridordayken bir anda her yerden yetenek atışları yağmaya, tam bir kaos ortamı oluşmaya başlıyor. İşte anlatıcı bu noktada devreye girerek takip edebildiği tüm detayları, o anın heyecanını ve kimin ne yaptığını anlatarak takım savaşını izleyicilere aktarıyor. Kısacası; bir maç sırasında gerçekleşen tüm aksiyonları, takım savaşlarını, baskınları ve görevleri anlatan kişiye anlatıcı deniyor.

Yorumcu ise bu takım savaşlarının, baskınların, görevlerin etrafında yorum yapan, oyun tecrübesini yansıtarak takım savaşını başlamadan öngören, ardından bu takım savaşlarını değerlendiren ve takımların bir sonraki hareketinin ne olacağını analiz eden kişi.

Örnek olarak 2 kişilik sunucu kadrosuyla anlatılan bir Şampiyonluk Ligi müsabakasında 1 anlatıcı ve 1 yorumcu bulunur. Anlatıcı pozisyonları aktarırken, maçın gidişatı hakkındaki analizler yorumcu tarafından yapılır.

Yarışmaya nasıl katılacağım?

Aşağıda bulunan 2 farklı video adaylar için özel olarak hazırlandı. Tercih ettiğin video için seslendirmeni yapıp, eksiksiz doldurduğun kayıt formu ve anlaşılır bir fotoğrafın ile birlikte bize geri göndererek yarışmaya katılabilirsin. Dilersen her iki video için de seslendirme yapabilirsin. Tüm adımları eksiksiz tamamlaman durumunda eSpor ekibi, sunucularımız ve yorumcularımızdan oluşan jüri tarafından değerlendirmeye alınacaksın.

Daha detaylı bilgi ve haberin devamı için TIKLAYINIZ

Bir Cevap Yazın