League of Legends Finali Ne Kadar İzlendi?

11 Aralık 2015 yazar: Serkan Levent
League of Legends Finali Ne Kadar İzlendi?
League of Legends
0

League of Legends, eSpor arenasının kuvvetli temsilcilerinden ve oyuna olan ilgi gittikçe büyüyor. Paris’ten Berlin’e uzanan League Of Legends Dünya Şampiyonası, eSpor’un dünyada gördüğü ilginin ne denli arttığını ortaya koydu.

Final karşılaşmasının bu yılki tekil izleyici rakamı, geçen yıl Sangam Stadı’nda gerçekleşen Samsung White – Royal Club maçının 27 milyonluk rekorunu egale ederek, 36 milyona ulaştı.

Final karşılaşmaları, tüm zamanların en yüksek toplam izlenme rakamına ulaşarak, toplamda 360 milyon saat boyunca eSpor severleri ekran başına kitledi. Geçen seneki şampiyonada bu sayı 194 milyon saatti.

Günlük toplam biriken tekil izlenme oranlarına bakıldığında, (her gün için çevrimiçi kanallar ve TV yayınları üzerinden turnuvayı takip eden tekil izleyicilerin toplamı) dört haftalık süreçte izlenme sayısının toplam 334 milyona ulaştığını görüyoruz. Aynı oran 2014 yılı finalleri için 288 milyon olarak açıklanmıştı. Toplam 73 karşılaşmanın, eş zamanlı izlenme rakamı ise bu yıl, her saat için 4,2 milyona ulaştı.

SK Telecom T1 ve KOO Tigers arasında Berlin Mercedez-Benz Arena’da gerçekleşen final karşılaşması ise yine eş zamanlı olarak (en fazla izlenen aralıkta) 14 milyon kişi tarafından takip edildi. Bu rakam 2014 finallerinde 11 milyon olarak açıklanmıştı.

Bir Cevap Yazın