LCS’te Yarı Finalin Takımları Kesinleşti

12 Ağustos 2015 yazar: Serkan Levent
LCS’te Yarı Finalin Takımları Kesinleşti
League of Legends
0

Avrupa LCS ve Kuzey Amerika LCS’in çeyrek final karşılaşmaları bu hafta sonu gerçekleşti.

AVRUPA LCS ÇEYREK FİNALİ

Avrupa’da Cumartesi günü oynanan ilk eşleşme H2k-Gaming ve GIANTS! arasındaydı. Serinin favorisi olan ve lig aşamasını 3. sırada bitiren H2k-Gaming, özellikle Ryu’nun yıldızlaştığı maçları rahat biçimde geçerek 3-0 ile yarı finalin yolunu tuttu. H2k-Gaming, serinin 3. maçına ormanda yedek oyuncusu BetongJocke’a başlayarak kendine olan güvenini de gösterdi. H2k-Gaming’in yarı finaldeki rakibi Origen olacak.

Diğer çeyrek final serisinde ise pes etmeyen bir ROCCAT vardı. Muhteşem bir oyun sergileyerek rakibi karşısında 2-0 öne geçen Unicorns of Love, geri düştüğü 3. maçı çevirmek için çok uğraşmasına rağmen; orta koridordaki Corki seçimiyle ROCCAT rakibini alt etti. 4. maçta rakibinin 3 inhibitörünü birden düşüren Unicorns of Love, 2 hatalı takım savaşı sonrası mücadeleyi adeta elleriyle hediye etti ve ROCCAT rakibinin hatasını değerlendirerek seriye eşitliği getirdi.

5. ve son maçta ise tam bir strateji savaşı vardı. Unicorns of Love sürekli belli bir koridora odaklanırken, üst koridor oyuncusu Vizicsacsi backdoor yaparak maçı takımına kazandıran isim oldu. Unicorns of Love hem geçtiğimiz mevsim finalinin rövanşını almak hem de finale çıkmak için Fnatic ile karşı karşıya gelecek.

Avrupa LCS Yarı Final

KUZEY AMERİKA ÇEYREK FİNALİ

Kuzey Amerika’da daha net sonuçlar vardı. Play-offların en zayıf takımı olarak görülen Dignitas, kadrosunda XiaoWeiXiao olmamasına rağmen son dönemde artan performansıyla göz kamaştıran Team Impulse’a karşı varlık gösteremedi. Team Impulse, bu seriyi kazanarak Counter Logic Gaming ile eşleşti.

Çeyrek finalin Gravity ile Team SoloMid arasındaki son eşleşmesi büyük bir heyecanla bekleniyordu. Oldukça çekişmeli geçen ve 40 dakika süren ilk maçın ardından Gravity adeta TSM’e Vadi’yi dar ederek seriyi 1-1’e getirdi. Ancak bu dakikadan sonra ortaya çıkan Dyrus işleri değiştirdi. 3. maçta Olaf, 4. maçta ise Gnar oynayan isim, bu 2 karşılaşmada yalnızca 1 kere ölerek takımının taşıyıcısı oldu. Özellikle Bjergsen’in defansif bir role geçtiği 3. maçta Olaf’ın baltalarıyla rakip biçmeyi hobi haline getiren Dyrus, tecrübesini her iki maçta da göstererek TSM’in seriyi 3-1 kazanmasını ve yarı finalde Team Liquid ile eşleşmesini sağlayan en önemli etkendi.

Kuzey Amerika LCS Yarı Final

Avrupa LCS Yarı Final karşılaşmaları 15-16 Ağustos günlerinde oynanacak ve LoL TV ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

kaynak: League of Legends

Bir Cevap Yazın