LCK Şampiyonu SK Telecom T1!

02 Mayıs 2015 yazar: Serkan Levent
LCK Şampiyonu SK Telecom T1!
League of Legends
0

Diğer başlıcaLeague of Legends liglerinin bahar mevsimi finallerinin tamamlanmasının ardından gözler LCK’ya yani Kore Ligi’ne çevrildi.

Bir yandan son MSI (Mid Season Invitational) üyesini de belirleyecek olan maçta SK Telecom T1 ve GE Tigers takımları karşı karşıya geldi. Uzun bir lig serüveninin ardından ligi GE Tigers takımı 12-2’lik galibiyet oranıyla birinci olarak tamamlamış, SK Telecom T1 ise GET’in ardından 11-3’lük galibiyet oranıyla ikinci sırada bitirmişti.

Finalin galip ismi için şanslar yüzde elli, yüzde elli olarak görülse de SK T1 oyuncuları tüm bu tahminleri yanılttı. Final serinin ilk maçından son maçına kadar inanılmaz bir mücadele göstererek GE Tigers’a karşı rahat bir şekilde 3-0 galip geldi ve LCK Bahar Mevisimi’nin şampiyonu ve MSI turnuvasına katılmaya hak kazandı.

Ayrıca final maçında SKT’nin as oyuncuları olan Faker ve Bengi’nin yerine yedek oyuncuların oynadığını hatırlatmakta fayda var. Buna rağmen kolay bir galibiyet alan SKT, acaba GET takımını hazırlıksız mı yakalamıştı yoksa yine bomba bir SKT bizleri mi bekliyor? Göreceğiz.

 

Bir Cevap Yazın