Korsan Oyun Devri Kapanıyor

25 Ocak 2016 yazar: Serkan Levent
Korsan Oyun Devri Kapanıyor
Diğer Oyunlardan Haberler
0

Korsan yazılımlar ile mücadeledeki en güncel ve en etkili koruma sistemi olan Denuvo‘nun DRM yazılım sistemi, FIFA 15, FIFA 16, Dragon Age: Inquisition, Battlefield: Hardline, Need for Speed gibi EA oyunları başta olmak birçok oyunlar için kullanılmıştı.

Bu sistem, zamanla diğer oyunlara da yansımış, en son ise Just Cause 3 bu sistem ile korunan oyunlardan biri olmuştu.

2016 senesinin başındaki en önemli iki PC oyunu olan Rise of the Tomb Raider ve Far Cry: Primal‘da Denuvo korsan koruma sistemi kullanılarak oyuncuların karşısına çıkacak. Yani bu iki oyunu da, Just Cause 3‘te olduğu gibi korsan oynayamayacaksınız.

Çinli Crack grubu 3DM, şu ana kadar Denuvo sistemini kıran tek korsan yazılım grubu fakat bu korumayı kırmaları ise en az 6 ay sürüyor.

Yani iki gün sonra piyasadaki yerini alacak olan Rise of the Tomb Raiderkırılırsa eğer, o oyunu en erken Haziran ya da Temmuz gibi korsan olarak oynanabilecek.

EA’nin Dragon Age, FIFA gibi oyunlarının kırılması ise 7-8 ay sürmüştüDenuvo koruma sisteminin ise 2016 senesi içerisinde hemen hemen tüm PC oyunlarında kullanılması bekleniyor. Yani bu durum, yakında korsan oyun devrini tamamen kapatabilir.

Bir Cevap Yazın