IWCA’de Şampiyonun İsmi Belli Oldu

30 Kasım 2015 yazar: Serkan Levent
IWCA’de Şampiyonun İsmi Belli Oldu
League of Legends
0

Tek bir oyuncunun turnuvanın kaderini değiştirdiği Wild Card All-Star Turnuvası’nda (IWCA) sona gelindi.

Turnuvanın son günü öncesinde Bağımsız Devletler Topluluğu (B.D.T.) ve Türkiye dışında hiçbir bölgenin şampiyonluk şansı kalmamıştı. 3 farklı oyun modunda finalin oynandığı 4. gün, Nihai Cesaret karşılaşmasıyla başladı. İlk 2 Nihai Cesaret maçını kazanan Avrupa karması (Bağımsız Devletler Topluluğu ve Türkiye), tek galibiyetle finale yükselen Asya karmasını (Japonya, Okyanusya ve Uzakdoğu Asya) rahat biçimde geçti ve Nihai Cesaret’in şampiyonu oldu. İlk aşamada takımlara puan kazandırması planlanan Nihai Cesaret modu, daha sonra alınan karar ile eğlenceli bir yarışma olarak Wild Card All-Star Turnuvası’nda yer almıştı.

Nihai Cesaret’in ardından puan veren mücadelelere geçildi. 5’e 5 turnuvada finale yükselen ve bu sayede 50’şer puanı garantileyen B.D.T. ve Türkiye için önem taşıyan bir diğer etkinlik 1’e 1 turnuvasıydı. Tüm oyuncuları çeyrek final öncesinde elendiği için Türkiye’nin puan alma şansı kalmayan 1’e 1 turnuvasında B.D.T.’yi orta koridor oyuncusu Kira temsil etti. 5’e 5 maçlarda şampiyon olarak maksimum 90 puan alma şansı olan Türkiye karşısında Kira’nın şampiyon olması halinde finali kaybetse bile 100 puana ulaşacak olan B.D.T. 1’e 1 turnuvasına büyük önem veriyordu. Ukraynalı oyuncu Kira, sırasıyla ChuChuZ, Optimus ve Seiya’yı mağlup ederek 1’e 1 turnuvasını zaferle noktaladı ve Bağımsız Devletler Topluluğu IWCA şampiyonluğunu ilan etti.

 

 

 

Son olarak artık prestij niteliği taşıyan 5’e 5 mücadeleye geçildi. Türkiye Şampiyonluk Ligi All-Star takımı ile B.D.T. StarLadder All-Star takımını karşı karşıya getiren seride ilk 2 maçı kazanan temsilcimiz 3. maçta fire verse de rakibine geri dönüş şansı tanımadı ve seriyi 3-1 ile tamamlayarak 5’e 5’in şampiyonu oldu.

 

 

 

Tüm mücadeleler tamamlandıktan sonra Türkiye 90 puana ulaşarak 2. olurken, Bağımsız Devletler Topluluğu 5’e 5 turnuvadan aldığı 50 puanın üstüne 1’e 1 turnuvadan aldığı 50 puanı ekleyerek 100 puanla IWCA kupasını kaldırdı ve 10-13 Aralık tarihleri arasında Los Angeles’taki NA LCS stüdyolarında düzenlenecek All-Star Etkinliği’ne (ASE) katılmaya hak kazandı. IWCA sonrası genel puan durumu şu şekilde oluştu:

IWCA puan durumu

B.D.T.’nin All-Star Etkinliği’ndeki rakipleri EU LCS, Kore LCK, Güneydoğu Asya LMS, Çin LPL ve NA LCS All-Star takımları olacak. ASE hakkındaki tüm detayları önümüzdeki günlerde lolespor.com’da bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın