International Wild Card’da İlk Gün Tamamlandı

28 Ağustos 2015 yazar: Serkan Levent
International Wild Card’da İlk Gün Tamamlandı
League of Legends
0

4 bölgenin şampiyonlarının Dünya Şampiyonası’na katılma mücadelesi verdiği Wild Card Elemeleri başladı.

İlk günün sonunda 2’şer galibiyete ulaşan Chiefs ve DetonatioN FocusMe liderliği paylaşırken Bangkok Titans ve Dark Passage 1 galibiyette kalarak günü dezavantajla kapattı.

Günün ilk maçında Chiefs’in büyük üstünlüğü vardı. Bangkok Titans’a karşı güzel bir takım oyunu sergileyen Avustralya temsilcisi, özellikle Swip3rR ve Raydere’ın performanslarıyla zafere ulaştı.

İkinci maçta temsilcimiz Vadi’ye çıktı. Dark Passage, elemelerin en zayıf takımı konumundaki DetonatioN FocusMe’ye karşı kötü başladığı karşılaşmayı doğru kararlarla kendi lehine sonlandırdı. Kog’Maw kompozisyonu kuran DP, Elwind ve Rydle’ın da etkili oyunlarıyla zafere gitti.

3. maç kimsenin beklemediği bir sonuçla tamamlandı. DetonatioN FocusMe favori Chiefs’e maç boyunca nefes aldırmadı. Rokenia’nın alt koridorda ilk kan altınını da cebine atarak aldığı 3’te 3, daha maçın başında kartopu etkisi yarattı. DFM böylece gruptaki ilk galibiyetini aldı.

Bu maça kadar galibiyeti olmayan Bangkok Titans, günün 4. maçında Dark Passage’a karşı oldukça iyi bir performans sergiledi ve böylece grup aşamasındaki 4 takım da 1 galibiyete ulaşmış oldu.

Dark Passage’ın bugün oynadığı son maç Chiefs’e karşıydı. Bangkok Titans maçında istediği oyunu oynayamayan temsilcimiz,bu sefer de Swiffer’ın Ahri’sine cevap bulamadı ve günü tek galibiyetle kapattı. Böylelikle Chiefs 2. galibiyetine ulaştı ve liderlik koltuğuna oturdu.

Wild Card Elemeleri’nin kapanış mücadelesinde Yutapon şov vardı. Ryze seçen Japon oyuncu, daha 10. dakikada 4 skora ulaşarak şampiyonun potansiyelini ortaya çıkarttı. İkinci maçta Rokenia’nın Kalista’sıyla aynı etkiyi yakalayan takım, bu maçta ise Ryze’ı kullanarak rahat bir galibiyet aldı. DetonatioN FocusMe günü 2 galibiyetle kapatarak liderlik için Chiefs ile eşitlendi.

IWCQ 1. Gün puan durumu

Wild Card Elemeleri’nin 2. Gün karşılaşmaları yarın, yani 28 Ağustos Cuma günü saat 12.00’da başlayacak. Tüm maçların LoL TV’den canlı yayınlanacağın ikinci günün programı aşağıdaki gibi:

  • 12.00: Wild Card Elemeleri / DetonatioN FocusMe – Dark Passage
  • 13.00: Wild Card Elemeleri / Bangkok Titans – Chiefs
  • 14.00: Wild Card Elemeleri / Dark Passage – Bangkok Titans
  • 15.00: Wild Card Elemeleri / Chiefs – DetonatioN FocusMe
  • 16.00: Wild Card Elemeleri / Dark Passage – Chiefs
  • 17.00: Wild Card Elemeleri / Bangkok Titans – DetonatioN FocusMe

 

LoLespor.com

Bir Cevap Yazın