IEM San Jose League of Legends Şampiyonu Origen!

25 Kasım 2015 yazar: Serkan Levent
IEM San Jose League of Legends Şampiyonu Origen!
League of Legends
0
2016 Sezonu öncesinde uluslararası turnuvalar devam ediyor. Meta değiştiren güncellemelerin geldiği 5.22 yamasına geçişten önceki son turnuva olan Intel Extreme Masters San Jose, Avrupa, Çin, Kore ve Kuzey Amerika’dan toplam 6 takıma ev sahipliği yaptı.

Çin temsilcisi LGD Gaming dışında tüm takımların kadro değişikliği ile geldiği IEM San Jose’de izleyicilerin en büyük merakı Team SoloMid’in ne yapacağıydı. 4 oyuncusunu değiştiren ve kadrosuna Doublelift’i katan TSM, çeyrek finalde LPL Yaz Mevsimi şampiyonu LGD Gaming’i 2-0 ile eleyerek sadece 4 gün birlikte antrenman yapmış bir takım için büyük başarı elde etti.

IEM San Jose TSM

Diğer çeyrek final mücadelesinde ise Gilius, Fox ve Steelback’li kadrosuyla ilk kez görücüye çıkan Unicorns of Love, orta koridora HuHi’yi ekleyip nişancı pozisyonunda genç yetenek Stixxay’e şans veren Counter Logic Gaming karşısındaydı. Sihirdar adını Darshan olarak değiştiren ZionSpartan’ın harikalar yarattığı seride güzel bir oyun oynayan Kuzey Amerika temsilcisi 2-0’lık galibiyet ile adını yarı finale yazdırdı.

Çeyrek finalde boy göstermeyen 2 ekip mücadeleye yarı final aşamasında dahil oldu: Jin Air GreenWings ve Origen. Alt koridor ikilisi hariç 3 yeni oyuncuyla turnuvaya gelen JAG, kadrosu nispeten daha oturmuş bir takım olan CLG’ye karşı iyi bir oyun ortaya koysa da taktik anlamda rakibini alt eden CLG bir kere daha 2-0 kazandı ve IEM San Jose’de finale ulaştı. CLG’nin bu galibiyeti, Kuzey Amerikalı takımların Koreli takımlara karşı uluslararası arenada 3 veya daha fazla maçtan oluşan serilerde aldığı ilk galibiyet oldu.

IEM San Jose CLG

İspanyol yıldız xPeke’nin bu turnuvada koç olarak görev almaya karar vermesinin ardından takımın 6. oyuncusu PowerOfEvil’ın ilk kez Vadi’ye çıktığı maçta Origen’in rakibi Team SoloMid’di. Takım sinerjisini oturtmak için zamana ihtiyacı olan Team SoloMid karşısında adeta takım oyunu dersi veren Origen, Avrupa ve Kuzey Amerika arasındaki çekişmede Avrupa’nın üstünlüğünü sürdürdü ve 2-0 ile finale yükseldi.

IEM San Jose finalinde bir kere daha Avrupa – Kuzey Amerika mücadelesi yaşandı. Tecrübeli oyuncuların genç isimlerle harmanlandığı iki ekipten Origen, Dünya Şampiyonası’nda ilk 4’e girmesinin deneyimini de kullanarak 5 maçlık seriyi kayıp vermeden tamamladı.

IEM San Jose şampiyon Origen

Tüm maçları oyunun orta safhasından itibaren koparmayı başaran Avrupa temsilcisi IEM San Jose şampiyonluğunu ilan etti ve 2016 yılında Katowice’de gerçekleşecek IEM Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı.

Bir Cevap Yazın