Fallout 4 PC’nin Yüklenmesi İçin Sadece Diskler Yetmeyecek!

24 Ekim 2015 yazar: Anıl Dinçer
Fallout 4 PC’nin Yüklenmesi İçin Sadece Diskler Yetmeyecek!
Diğer Oyunlardan Haberler
0

Bethesda’dan gelen açıklamaya göre Fallout 4, PC platformu için tamamen disk odaklı olmayacak. Oyunu disk üzerinden bile Steam ile aktif edip, kalan yüklemeye oradan devam etmek zorundasınız. “Yine de Steam’den indirmeniz gerekecek. Diskler oyunun hepsini içermiyor,” diyor Bethesda’nın patronu Pete Hines.

Konsol versiyonlarında neden aynı yolun izlenmediği sorulunca Hines, PC versiyonunda disklerin DRM’in (korsana karşı koruma) bir parçası olduğunu ve DVD’lerin boyut açısından eksik kaldığını belirtti. “PC platformu Steam üzerinden aktivasyon gerektiriyor, konsollarda böyle bir şey yok. PC’ler DVD’ler ile hazırlanırken konsollarda Blu-ray kullanıyoruz.”

Aslında bu cümleden sonra PC platformu için işin biraz “korsana karşı hamle” olduğunu anlamak uzun sürmedi, sonrasında gelen konuşmalarda Hines biraz sinirli bir cevap vererek direkt korsan yüzünden demiş bulundu:

Bu işi 10 seneden fazla süredir bu şekilde yapıyoruz. İyi gidiyor gibi görünüyor. Birçok insan Skyrim, Wolfenstein vb. oyunları satın aldı, öyleyse bir sorun yok.”

Fallout 4, 10 Kasım’da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak. Durum bu olunca eğer oyunu PC platformu için düşünüyorsanız sanırım en mantıklı hamle direkt Steam üzerinden dijital olarak satın almak olacak.

Bir Cevap Yazın