FaceIT #1 Kazananı Team SoloMid!

04 Mayıs 2015 yazar: Serkan Levent
FaceIT #1 Kazananı Team SoloMid!
CS:GO
0

Dünyanın önde gelen CS:GO takımlarının katılımıyla gerçekleşecek olan 2015 FACEIT Ligi #1. aşama finalleri sonuçlandı. Kuzey Amerika, Avrupa ve Okyanusya bölgelerinden olmak üzere 12 takımını katılımıyla gerçekleşecek olan turnuva ikili grup maçlarıyla başladı.

FaceIT’ın Londra stüdyosunda gerçekleşen organizasyon birbirinden çekişmeli mücadelelere ev sahipliği yaptı. Finalde TSM ve NiP takımlarının karşılaştığı mücadelede TSM üstün gelerek turnuvanın şampiyon ismi oldu.

Adsız

Turnuvanın finalinde, aynı zamanda turnuvanın başlıca şampiyonluk adayı fnatic beklenirken TSM mükemmel bir oyunla fnatic’i devre dışı bıraktı ve oyuncularının gününde olduğu takdirde yapamayacağı hiçbir şey olmadığını izleyicilere gösterdi.

Final mücadelesinde ilk haritası de_inferno olarak başladı. Seriye muazzam bir başlangıç yapan NiP, ilk haritada TSM’i bozguna uğratarak 16-1 galip geldi. Fakat ardından öyle bir TSM izledik ki, ilk haritadan eser kalmamıştı. De_Dust2 haritasında oldukça toparlanmış bir TSM izledik ki, maçı son ana kadar elden bırakmadı ve harita uzatmalara gitse de 21-18 kazanmasını bildi. Son harita de_cache olarak belirlenmişti ve bu haritayı kazanan aynı zamanda turnuvanın şampiyon ismi olacaktı. Xyp9x ve karrigan önderliğindeki TSM, de_cache’de de NiP’e karşı üstün oynayarak inanılmaz bir geri dönüş yaptı ve FACEIT Ligi #1. aşama finallerini şampiyon olarak kapadı.

 

FACEIT League 2015 1. aşama final sıralaması:

1. Team SoloMid
2. NiP
3-4. fnatic
3-4. Virtus.pro
5-6. Immunity
5-6. Na`Vi
7-8. Team Liquid
7-8. eLevate

*İstatistikler HLTV.org’a aittir.

Bir Cevap Yazın