EU LCS Bahar Mevsimi Şampiyonu Fnatic!

19 Nisan 2015 yazar: Serkan Levent
EU LCS Bahar Mevsimi Şampiyonu Fnatic!
League of Legends
0

Sezon boyunca inanılmaz bir çekişmeye tanık olduğumuz Avrupa (EU) LCS’te bahar mevsiminin şampiyonu belli oldu. Finalde Unicorns of Love ve Fnatic takımlarının karşılaştığı mücadelede son dakikaya kadar inanılmaz bir çekişmeye tanık olduk.

Bir tarafta sezon boyunca ligde en üst sıraları zorlayan ve tecrübeli kadrosuyla dikkat çeken Fnatic takımı yer alırken, diğer tarafta Challanger Series’ten yükselen ve yeni kurulan UoL vardı. UoL takımı ligi 9-9 galibiyet oranıyla beşinci sırada bitirmiş, ligin hiçte iddialı takımları arasında gösterilmiyordu. Fakat ligin ardından ki playoff maçlarında inanılmaz bir yükseliş göstererek finalde fnatic’in rakibi oldu. Hele ki yarı finalde SK Gaming’e karşı olan 3-2’lik galibiyetleri acaba şampiyon UoL mu olacak sorularını akıllara getirdi.

Yarı final maçlarından bu yana her seride 3-2’lik skoru görmemiz finalde de maçın son haritaya kadar uzanacağını gösterir nitelikteydi. Nitekim öyle de oldu. YellowStar önderliğindeki Fnatic, seriyi son haritaya kadar uzatmasına rağmen Madrid’te galip gelerek dördüncü kez şampiyon oldular.

Bir Cevap Yazın