Dünya Şampiyonası’nın Sürprizleri

07 Ekim 2015 yazar: Serkan Levent
Dünya Şampiyonası’nın Sürprizleri
League of Legends
0

Her turnuvada bazı sürpriz sonuçlar yaşanır, ancak League of Legends 2015 Dünya Şampiyonası, kimsenin beklemediği bozgunlarla başladı. İşte Şampiyonanın ilk haftasında herkesi şaşırtan karşılaşmalar:

LGD GAMİNG – ORİGEN

Belki de Dünya Şampiyonası’nın en beklenmeyen ve şu ana kadarki en güzel 5 hareketinden birine sahne olan karşılaşma, LGD Gaming ile Origen arasında oynandı. Yaz Mevsimi’nin sonlarına doğru performansında büyük düşüş olan xPeke ve Avrupa’nın 3. seri başı olarak şampiyonaya gelen Origen, yalnızca Çin Şampiyonu değil aynı zamanda turnuvanın en büyük favorilerinden olan LGD Gaming’i muhteşem bir oyunla mağlup etmeyi başardı.

 

 

 

FLASH WOLVES – KOO TİGERS

İlk güne Counter Logic Gaming mağlubiyetiyle başlayan Flash Wolves bu maçta ortaya iyi bir oyun koymuş olsa da, KOO Tigers karşısında yine de kimse onlara şans tanımıyordu. Kore’nin 2 numaralı takımı karşısına nişancı değişikliğiyle çıkan takım, rakibini başka bir yönden de şaşırtarak Varus seçimini orta koridora göndermek yerine alt koridordaki NL’in yetenekli ellerine bıraktı ve Flash Wolves sürpriz bir sonuca imza attı.

 

 

 

AHQ E-SPORTS CLUB – FNATİC

Tayvan temsilcisi ahq e-Sports Club turnuvaya gerçekten kötü bir başlangıç yaptı. İlk gün sergilediği performansla “ahq şampiyonaya iyi hazırlanamamış” dedirten takım, Fnatic maçında ise adeta küllerinden doğdu. Maça kötü başlayan ve erken safhada geri düşen ahq, adeta bir anda konsantrasyonunu geri kazandı ve Vadi’ye mükemmel bir performans yansıtarak Fnatic’i alt etmeyi başardı.

 

 

 

TEAM SOLOMİD – LGD GAMİNG

Şampiyona kuraları çekildiğinde işi en zor görülen takım, bugüne kadar tüm dünya şampiyonalarına katılmış Team SoloMid’den başkası değildi. Hatta ilk 2 maçında galibiyetle tanışamayan Kuzey Amerika temsilcisinin LGD Gaming tarafından mağlup edileceğine de kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak oldukça zorlu ve iki takım arasında gidip gelen mücadelenin ardından TSM, Çin Şampiyonu’nu eli boş gönderdi ve grup aşamasındaki ilk zaferine ulaşarak çeyrek final umudunu sürdürdü.

 

 

 

CLOUD9 – FNATİC

Kuzey Amerika’nın 3 numaralı seri başı, kendi bölgesinde Yaz Mevsimi’ni 7. bitirmesine rağmen inanılması güç bir mücadele örneği sergileyerek Dünya Şampiyonası’na katılan Cloud9, ilk 2 maçını kazanarak herkesi çoktan şaşırtmıştı. Takım her ne kadar çok iyi bir başlangıç yapmış olsa da, Fnatic karşılaşmasında Avrupa temsilcisine şans tanıyanların sayısı çok daha fazlaydı. Muhteşem bir taktik savaşı halinde geçen karşılaşma, maç içinde değişen stratejilerin ve ufak kararların etkilediği bir League of Legends şölenine dönüştü. İki takım da bu maçı kazanmayı hak etmişti belki, ama sonunda merkezi patlatan Cloud9, ilk haftayı da namağlup geçiyordu.

 

 

 

Dünya Şampiyonası’nın ilk haftasında herkesi şaşırtan ve mükemmel mücadelelere sahne olan daha birçok maç vardı, bu karşılaşmaların tekrarlarını LoLeSpor YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

kaynak: League of Legends

Bir Cevap Yazın