Detonation Focusme’den Büyük Başarı

22 Ağustos 2015 yazar: Serkan Levent
Detonation Focusme’den Büyük Başarı
League of Legends
0

DetonatioN FocusMe’yi Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’ndan hatırlıyoruz. Japonya temsilcisi neredeyse imkansızı başararak bir kere daha şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Geçtiğimiz mevsimi kardeş takımı DetonatioN Rabbit Five karşısında aldığı rahat galibiyetle noktalayan DetonatioN FocusMe, ülkenin ilk şampiyonu olmuştu. Bu mevsim ise bambaşka bir rakipleri vardı, Ozone Rampage.

Oldukça ünlü bir takım olan Ozone Rampage, mevsim boyu gösterdiği baskın performansa ligin finalinde de devam etti ve DetonatioN FocusMe’yi 3-1 ile geçerek ülke şampiyonunu belirleyecek olan Japonya Bölge Finali’ne seri başı avantajıyla girdi.

Final karşılaşması başladığında herkes Ozone Rampage’ı favori görüyordu. 2-0 öne geçen takım artık DetonatioN FocusMe’nin ümitlerini tüketmek üzereyken son şampiyondan inanılmaz bir geri dönüş geldi. DetonatioN FocusMe seriyi 2-0’dan geri çevirdi ve üst üste 3 maç kazanarak Japonya’da yıllarca unutulmayacak bir final serisi yaşanmasına sebep oldu.

 

 

DetonatioN FocusMe, Japonya’da şampiyon olurken takımın en ilginç özellliği değiştirdiği kadrosuydu. Lig aşamasında üst koridorda mücadele eden BonziN, finalde yedeğe çekildi ve olaylar başladı. Önce takımın en güçlü taşıyıcı gücü olan Yutapon nişancı rolünü bırakarak eski rolü olan üst koridora geçti. Ardından takımın Koreli destek oyuncusu Rokenia nişancı rolüne kaydı. Son olarak aynı geçtiğimiz mevsimin finalinde olduğu gibi analist KazuXD destek rolünde takımına güç katmak için Vadi’ye indi.

Tüm bu değişiklikleri lig aşamasının bitişi ile bölge finali arasındaki 1 haftada yapan takım, kısa uyum süreci ve Rokenia’nın nişancı rolünde Yutapon’u aratmamasıyla aradığı kadroyu bir anda buldu.

Takım kadrosu:

  • Yuta “Yutapon” Sugiura
  • Yuta “Astarore” Hiratsuka
  • Kyohei “Ceros” Yoshida
  • Jun “Rokenia” Young-dae
  • Kazuta “KazuXD” Suzuki

Takımın yıldız oyuncusu bundan 2 hafta önce Yutapon’du. Nişancılığı bırakan Yutapon hâlâ büyük bir yıldız; ancak destek pozisyonundan nişancı pozisyonuna geçişte hiç zorluk çekmeyen Rokenia, final serisinde gösterdiği performansla rakiplere ciddi bir gözdağı verdi.

DetonatioN FocusMe, 2 oyuncusu farklı role geçmesine rağmen eskisinden daha güçlü gözüküyor. Yutapon’un eski rolüne geçmiş olması bir avantaj gibi duruyor, Rokenia’nın nişancılıktaki başarısı ise herkesi şaşırtmış durumda. Takımın belki de en büyük avantajı, aslen analist olan KazuXD’nin geçtiğimiz IWCI’de olduğu gibi destek rolünde oynaması. Bu sayede oyun içinde daha iyi koordine olan DetonatioN FocusMe, eskiye oranla yenmesi daha zor bir takım olduğunu göstermek isteyecek.

 

 

Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’nda grup sonuncusu olan Japonya temsilcisi, bu sefer iddialı olmaya ve Japonya’ya ilk uluslararası gururunu yaşatmaya geliyor. Önceki hatalarından ders çıkaran Det FM’in rakipleri Türkiye (Dark Passage), Avustralya (Chiefs eSports Club) ve Uzakdoğu Asya (Bangkok Titans) takımları olacak.

Bir Cevap Yazın