Dark Passage Bir Kez Daha Wild Card’da

24 Ağustos 2015 yazar: Serkan Levent
Dark Passage Bir Kez Daha Wild Card’da
CS:GO
0

Kötü geçirdiği Kış Mevsimi’ne rağmen TBF’de zafere ulaşan Dark Passage, 3. defa üst üste ülkemizi Wild Card’da temsil edecek.

TAKIM OYUNUNUN ÖNEMİ

Dark Passage, kötü başladığı sezonun ilk yarısında finale yükselmeyi başarmış ancak KMF’de Beşiktaş karşısında 3-0 gibi farklı bir skorla yenilerek 2 yıl aradan sonra ilk kez turnuva kaybetmişti.

Yaz Mevsimi’nin son haftalarında takım oyununu geliştiren ve her hafta daha iyi bir görüntü çizen takım, elde ettiği net galibiyetler sonrasında ligi 2. sırada bitirip TBF’ye yarı finalden başladı. TBF Yarı Finali’nde HWA.Gamesatış’a karşı çekişmeli bir seri geçirmesi beklenen Dark Passage, izleyen herkese eski gücüne kavuştuğunu kanıtlayarak yarı finali 3-0 ile geçti ve finale yükseldi.

TBF’de rövanş zamanı geldiğinde Dark Passage’ın yıldızı bir kez daha parladı. Geri düşse de takım olarak öne geçmeyi bilen oyun yapısını ilk maçta sergileyen takım, sonrasında rüzgarı arkasına aldı ve seriyi 3-1 ile tamamlayarak zafere ulaştı.

 

RADİKAL KARARLAR

Dark Passage yaz mevsimine büyük değişikliklerle girdi. HolyPhoenix’i yedeğe çekme kararı alan yönetim, bu radikal karar sonrasında Zeitnot’u transfer etti. Destek rolünde Zergsting ile başlayıp sonrasında GIANTS! bünyesinde LCS tecrübesi yaşayan Rydle’ı transfer eden takım, Yaz Mevsimi’nde 3 hafta Naru’dan ayrı kalsa da yıldız orta koridor oyuncusunun dönüşüyle muhteşem bir performans sergilemeye başladı.

Kadrosunun çekirdeğini koruyup yeni oyuncuların uyum sağlamasıyla eski gücüne kavuşan Dark Passage, Wild Card Elemeleri’nin favorisi olarak görülüyor.

Takım kadrosu:

  • Kaan “Elwind” Atıcı
  • Atakan “Crystal” Aydın
  • Koray “Naru” Bıçak
  • Berkay “Zeitnot” Aşıkuzun
  • Fernando “Rydle” Soria

Takımın en çok öne çıkan oyuncusu orta koridordaki Naru. Türkiye’nin en iyi orta koridor oyuncusu olarak da görülen ismin, özellikle TBF 4. maçında sergilediği Diana performansı hafızalardan uzun süre silinmeyecek. Ancak tek bir yıldıza bağlı kalmayan ve Elwind ile Zeitnot’un da oyun taşıma yeteneği sayesinde rol dağılımı gerçekleştiren takım, birden fazla tehlikeye sahip.

2. KEZ FAVORİ

Dark Passage, Wild Card Elemeleri’ne katılan 4 takım arasında Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’na katılamamış tek takım olarak göze çarpıyor. Bu onlar için hem bir avantaj hem de dezavantaj. Rakipleri Dark Passage’ın oyun tarzına, Dark Passage da rakiplerinin oyun tarzına aşina değil. Yani grup aşamasında bir “tanıma süreci” geçirilebilir. Dark Passage’ın bu noktadaki en büyük şansı, rakiplerini daha önce uluslararası arenada görme fırsatı bulmuş olması.

TBF Şampiyonu Dark Passage, 2. kez Dünya Şampiyonası’na katılma başarısını kovalıyor. Temsilcimizin rakipleri Avustralya’dan Chiefs eSports Club, Japonya’dan DetonatioN FocusMe ve Uzakdoğu Asya’dan Bangkok Titans olacak.

Bir Cevap Yazın