Ao Shin Gelecek mi?

21 Şubat 2016 yazar: Serkan Levent
Ao Shin Gelecek mi?
League of Legends
0

Riot Games 2013 yılında Ao Shin isimli ilk ejderha şampiyonunun bir konsept resmini yayınlayarak oyuncuların görüşlerini doğrultusunda geliştireceklerini duyurmuştu.

Aradan 3 yıl geçmesine rağmen merakla beklenen Ao Shin hakkında yeni bir bilgi bulunmuyordu. Bugün sessizliğini bozan Riot Games Ao Shin’iSihirdar Vadisi’nde asla göremeyeceğimizi fakat Aurelion Sol isimli başka bir ejderha şampiyon ile karşımıza çıkacağını duyurdu.

League of Legends geliştiricileri Ao Shin’in iptali konusunda tamamen kendilerinin hatası olduğunu belirtti. Şampiyonun resmini yayınlayıp sonra birden ortadan kaybolması büyük bir hataydı.

Ao Shin’in iptalin edilmesinin ardında birkaç sebep yatıyor. Yapımcıların ilk sorunu Ao Shin’in yetenekleriydi. Dengeli yetenekler üretmekte zorluklar çıktı. İkinci olarak Ao Shin’in vücudu oyunda alışık olmadığımız bir yapıya sahip. Bu da geliştiricilerin birçok teknik sorun ile karşılaşmasını sağladı.

Son olarak ise Ao Shin’in hikayesini sorun çıkardı. Eşşiz bir görüntüye sahip bir ejderhanın neden ligde savaştığı sorusuna güzel bir yanıt bulamadılar anlaşılan.

Özetlemek gerekirse Riot Games Ao Shin’i geliştirirken bir takım sorunlarla karşılaştı ve bunları aşmak yerine hali hazırda olan şampiyonu evrimleştiripAurelion Sol ismiyle tanıtalım dediler. Aurelion Sol bu yıl oyuncularla buluşacak.

Bir Cevap Yazın