Activision, eSpor Arenasında!

03 Ocak 2016 yazar: Serkan Levent
Activision, eSpor Arenasında!
Diğer Oyunlardan Haberler
0

Geçtiğimiz yıllarda Blizzard ile birleşme kararı alarak gücüne güç katan Activision, yaptığı yeni anlaşmalarla büyümeye ve sektörde genişlemeye devam ediyor.

Call of Duty, Diablo, Doom, Guitar Hero, Quake ve Prototype gibi oyunlarla sektörün dev firmalarından biri olan Activision, rekabetçi odaklı yeni oyunlarla elektronik sporlar arenasındaki yerini almaya hazırlanıyor. Firmanın ilk hamlesi ise oldukça ses getirdi.

16-01/02/champs-day_3_recap1.jpg
EA Games’in hazırlık aşamasında olan eSpor departmanının ardından bir duyuru da Activision cephesinden geldi. Activision daha hızlı çıktı ve direk faaliyette olan bir eSpor organizasyonunu satın aldığını açıkladı. MLG (Major Gaming League) olarak tanınan ve genellikle büyük bütçeli Counter-Strike: Global Offensive organizasyonları düzenleyen firma, 46 milyon dolar karşılığında Activision tarafından satın alındı.
Yaklaşık 15 yıldır faaliyette olan MLG’nin satılma sebebinin ise biriken borçlar olduğu söyleniyor. Yeni dönem ile birlikte firmanın CEO’su Sundance DiGiovanni görevden alınırken yerine eski CFO görevindeki Grey Chisholm getirildi.

Bir Cevap Yazın