2016 Dereceli Sezonu Yakında Başlıyor

07 Ocak 2016 yazar: Serkan Levent
2016 Dereceli Sezonu Yakında Başlıyor
League of Legends
0

Takım arkadaşlarınızı toplayıp eşyalarınızı hazır edin, çünkü 20 Ocak’ta 2016 Dereceli Sezonu başlıyor! Aranızda Sezon Öncesi Dönem Güncellemelerini kaçıranların son gelişmelerden haberdar olup güzel oyunlarla dolu, yepyeni bir yıla hazırlanmak için birkaç günü var. Bizden söylemesi. Öne çıkan başlıkları aşağıda inceleyebilirsiniz:

Yerleştirme

Her zamanki gibi bu yıl da zirve tırmanışına başlayacağınız aşama ve küme belirlenmeden önce on yerleştirme karşılaşması gerçekleştireceksiniz. Geçen sezonu kapattığınız başarı düzeyi ve Sezon Öncesi Dönem’deki grafiğiniz de yerleşiminizi büyük oranda etkileyecek. Hiç dereceli oyun oynamadıysanız, sadece yerleştirme karşılaşmalarınız baz alınacak!

Sezon Öncesi Dönem’le birlikte, oyunda hatırı sayılır değişiklikler meydana geldi (Sezon Öncesi Dönem hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz). Dolayısıyla, bu yıl da yerleştirmeler başlamadan önce bir kısmi sıfırlama gerçekleştireceğiz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu kısmi sıfırlama nedeniyle yeni sezona geçen sezonu kapattığınız düzeyin biraz altında başlamanız muhtemel.

Yeni Şampiyon Seçimi ve Dinamik Gruplar

Artık her oyuncu, takım bulmak için sıraya girmeden önce iki konum (veya boş olan konumu doldurmayı) seçecek. Tekli/çiftli sıranın yerine de dinamik grup sırasını getiriyoruz. Dinamik grup sırasına istediğiniz sayıda takım arkadaşıyla girebileceksiniz. Gerçi hâlâ sıraya girdiğiniz arkadaşlarınızla yakın derecelere sahip olmanız gerektiğini belirtmekte fayda görüyoruz. Sistemi, grupların benzer şekillerde kurulmuş gruplarla eşleştirilmesini sağlayacak şekilde tasarladık. Yeni şampiyon seçimini çok yakından takip ediyoruz ve bu değişikliğin, benzer beceri düzeylerindeki arkadaşlarınızla rekabet etmenizi kolaylaştırıp, LoL’ün takım oyununa dayalı doğasını daha da pekiştireceğine inancımız tam.

2016 Sezon Güncellemesi sayfamızda, yeni şampiyon seçimi ve dinamik gruplar hakkında daha ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

Terfi Yardımcısı ve Sıra Süresi Düzenlemeleri

Terfi Yardımcısı; Altın 1’den daha düşük bir kümedeyken bir terfi serisini kaybederseniz, bir dahaki girişinizde seriye en az bir zaferle başlamanız anlamına geliyor.

Ayrıca üst düzey eşleştirmede de iyileştirmelere gidiyoruz. Böylelikle becerileri dillere destan oyuncuların daha çabuk tespit edilmesini ve rekabetin zirvesinde aranan oyunlarda daha geniş bir MMR aralığının kapsanmasını hedefliyoruz.

Terfi Yardımcısı ve MMR düzenlemeleri hakkında buradan bilgi edinebilirsiniz.

Ödüller

Bu yıl dereceli ödülleri konusunda yeni olasılıkları değerlendiriyoruz ama henüz fikirlerimizi paylaşabilecek noktaya ulaşmış değiliz.


Şimdilik bu kadar! Dereceli oyunlar hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Sezonun ilerleyen günlerinde yeni güncellemelerle karşınızda olacağız ama şimdilik antrenmanlara başlamanızı öneriyoruz; zira 2016 Sezonu, önümüzdeki hafta 20 Ocak’ta başlıyor!

Bir Cevap Yazın