2015 Sezon Ortası Özel Turnuvası

05 Mart 2015 yazar: Serkan Levent
2015 Sezon Ortası Özel Turnuvası
League of Legends
0

Bu yılın başında League of Legends oyuncularının yakından hatırlayacağı üzere uluslararası müsabaka takvimine Sezon Ortası Özel Turnuvası (MSI) eklenmişti. Bugün, uluslararası arenanın en yetenekli isimlerinin 7-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında Tallahassee, Florida’da mücadele edeceğinin duyurusu yapıldı.

Dünyanın dört bir yanından bölge şampiyonlarının mücadele edeceği bu turnuva, uluslararası arenanın en iyi isimlerinin kapışmasını izleme fırsatı sunarken, üst düzey rekabeti (ve belki de destansı maçları) yaşamanıza olanak sağlıyor.

Takımlar

Katılacak beş takım; EU LCS, LCK, LMS, LPL ve NA LCS’te düzenlenen Mevsimi Finalleri’nden galip çıkan takımlar olacak. Altıncı ve son takım ise, Nisan sonunda İstanbul’da düzenlenecek yeni Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası (IWCI) ile belirlenecek.

Format

Dünyanın dört bir yanından gelen en yetenekli oyuncular, 7-8 Mayıs tarihlerinde tek turluk grup aşamasında mücadele edecek. İlk dörde yerleşen takımlar, 9-10 Mayıs’ta yapılacak ve 5 maç üzerinden oynanacak eleme aşamasında galip gelmeye çalışacak.

MSI formatı

Sezon Ortası Özel Turnuvası; takımların azılı rakipler karşısında bölgelerini temsil etme fırsatı bulmaları, uluslararası arenada paha biçilmez deneyim kazanmaları ve dünyanın dört bir yanındaki eSpor meraklılarına kendilerini göstermeleri açısından bulunmaz bir fırsat.

Mekân

League of Legends’la ve aksiyonla dolu bu dört günlük turnuva Tallahassee’de, Florida State University’de bulunan Donald L. Tucker binasında yapılacak.

Bir Cevap Yazın