2015 Dünya Şampiyonası İzlenme Rakamları Paylaşıldı

18 Aralık 2015 yazar: Serkan Levent
2015 Dünya Şampiyonası İzlenme Rakamları Paylaşıldı
League of Legends
0

Ekim ayında Avrupa’da gerçekleştirilen beş haftalık 2015 Dünya Şampiyonası’nın ardından sayılar belli oldu, bu yolculukta dünyanın dört bir yanından bize katılan izleyici sayısını sizlerle paylaşıyoruz.

Taraftarların 2015 Dünya Şampiyonası’na gösterdiği ilgi beklentilerimizi oldukça aşarak rekorlar kırdı ve League of Legends eSpor için senenin adeta zirvesi oldu. Paris’ten Berlin’e uzanan şampiyonanın etapları, 2014 yılının toplam izlenme saati olan 194 milyonu neredeyse ikiye katlayarak 360 milyon saat boyunca canlı izlendi.

Toplam kümülatif günlük tekil izlenim (çevrimiçi olarak ve televizyon kanalları üzerinden günlük izleyici sayısı) dört hafta içinde 334 milyona ulaştı (2014 yılında bu rakam 288 milyon idi). Nitekim, oynanan 73 maç boyunca ortalama eş zamanlı izleyici sayısı (ACU) 4.2 milyonun üzerine çıktı, ortalama bir seyircinin oturum başına izleme süresi ise bir saati aştı.

Berlin Mercedez-Benz Arena’da SK Telecom T1 ile KOO Tigers arasında oynanan final maçı esnasında en yüksek eş zamanlı izleyici sayısı (PCU – En yoğun anda izleyici sayısı) 2014 yılı sayısı olan 11 milyonu aşarak 14 milyona ulaştı. Toplamda, finalin tekil izleyici sayısı geçen yıl Sangam Stadium’da oynanan Samsung White – Royal Club maçının 27 milyon tekil izleyici sayısına göre bir artış gösterip 36 milyona ulaşarak bir eSpor organizasyonu için rekor kırdı.

eSpor takipçileri için tarihe geçecek bir yıl oldu ve sizlerin göstermiş olduğu bağlılık ile tutkunun bu hikaye içindeki paha biçilmez yeri bizim için bir gurur kaynağı.

Bir Cevap Yazın